Bardzo udana konferencja

Data dodania: 21 wrz 2015 97

18 i 19 września w Ustroniu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Pediatryczna: Akademia Pielęgniarki Pediatrycznej, której nasz szpital był współorganizatorem. Frekwencja dopisała, a konferencja była wyjątkowo udana.

Konferencję zorganizowały wspólnie Beskidzka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej oraz G-Pharma Consulting. -Postanowiłyśmy zorganizować tę konferencję po to, aby zastanawiać się nad tym, jak w najbardziej profesjonalny sposób leczyć i pielęgnować dzieci oraz jak walczyć z dręczącymi młode pokolenie przywarami obecnego świata, takimi jak na przykład narkotyki czy przemoc w rodzinie. Nie waham się mówić, że dzieci są obecnie w naszym  kraju prawdziwym skarbem narodowym i szczególnie dbać o nie powinny nie tylko państwo polskie i system ochrony zdrowia ale też my,  pielęgniarki i położne. Dane statystyczne są bowiem bardzo niepokojące: liczba dzieci systematycznie spada, a według szacunków w roku 2035 dzieci i młodzież do siedemnastego roku życia stanowić będą tylko 16 procent populacji – mówiła podczas konferencji Małgorzata Szwed, przewodnicząca Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Frekwencja dopisała wyjątkowo. Jak informuje Agnieszka Pawełko, pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego i przewodnicząca Zespołu do spraw Pielęgniarstwa Pediatrycznego przy Beskidzkiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w ustrońskiej konferencji wzięło udział 290 pielęgniarek i położnych z różnych regionów Polski. Akademia Pielęgniarki Pediatrycznej podzielona była na siedem sesji tematycznych. Pierwsza z nich dotyczyła noworodka, druga przedszkolaka, trzecia ginekologii dziecięcej, czwarta poświęcona była prawnym aspektom obecnym w zawodzie pielęgniarki,  piąta różnym obliczom bólu, szósta sesja dotyczyła nastolatka, a siódma problemów pediatrycznych XXI wieku. Wykłady na konferencji wygłosili między innymi: dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, konsultant krajowy do spraw pielęgniarstwa pediatrycznego; prof. dr hab. med. Teresa Jackowska, konsultant krajowy ds. pediatrii; dr hab. med. Jarosław Kwiecień, specjalista gastrolog czy mgr Anna Stachulska z Polskiego Towarzystwa Położnych.

-Konferencja była bardzo udana, a jej uczestniczki wzbogaciły się o wiele ważnych i praktycznych informacji. Tego typu spotkania odgrywają bowiem bardzo ważną rolę edukacyjną – uczestniczące w nich pielęgniarki i położne poszerzają oraz aktualizują swoją wiedzę. To była pierwsza konferencja Akademia Pielęgniarki Pediatrycznej ale mamy nadzieję, że stanie się ona imprezą cykliczną – mówi Agnieszka Pawełko.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl