Trwa remont I piętra pawilonu nr 5

Data dodania: 14 gru 2017 przez Jacek Sztafiński

Zgodnie z harmonogramem przebiega modernizacja pierwszego piętra pawilonu nr 5 Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

W pawilonie nr 5 w niedalekiej przyszłości funkcjonować ma  blok psychiatrii dziecięcej, na który składać się będą Poradnia Zdrowia Psychicznego, Dzienny oraz Całodobowy Oddział Psychiatryczny. Ponieważ jednak pawilon nr 5 przez lata stał zamknięty i nieczynny, więc wymagał kompleksowego remontu. Jego modernizacja rozpoczęła się już w ubiegłym roku, kiedy to wykonano termomodernizację budynku. Wiosną tego roku ruszył remont parteru, gdzie mieścić się będzie Poradnia Zdrowia Psychicznego oraz Dzienny Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży. Teraz modernizacyjne prace są prowadzone na pierwszym piętrze, gdzie funkcjonować będzie Całodobowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży. - Zgodnie z harmonogramem do końca roku mają być wyburzone wszystkie niepotrzebne stare ścianki oraz wymurowane niezbędne nowe ścianki, a także rozprowadzona instalacja elektryczna i kanalizacyjna. Te prace są już na ukończeniu i wszystko wskazuje na to, że zapisany w harmonogramie termin zostanie dotrzymany. Na początku przyszłego roku realizowany będzie kolejny etap remontu pierwszego piętra, który obejmuje prace wykończeniowe takie jak tynkowanie i malowanie ścian, układanie posadzek, tak zwany biały montaż oraz instalowanie drzwi – informuje Czesław Kapała, zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej do spraw administracyjno-technicznych.

Mikołaje u małych pacjentów

Data dodania: 08 gru 2017 przez Jacek Sztafiński

Aż trzy mikołajkowe ekipy odwiedziły w tym roku małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Wszystkie przyniosły prezenty, a jedna dodatkowo zaprezentowała chorym dzieciom wesołe przedstawienie.

Jako pierwsi, już 5 grudnia, z prezentami pojawili się w naszym szpitalu uczniowie Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego, którzy od lat wcielają się w rolę Świętego Mikołaja sprawiając małym pacjentom wiele radości. Dzień później do Szpitala Pediatrycznego przyszli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27 z oddziałami gimnazjalnymi. Wizyta była kontynuacją kilkuletniej już współpracy dawnego Gimnazjum nr 11 (którego klasy, po reformie edukacji, weszły w skład SP nr 27) z naszą placówką medyczną. Uczniowie z SP nr 27 nie tylko przynieśli paczki z prezentami ale także zaprezentowali chorym dzieciom wesołe, świąteczne, przedstawienie. Dla sporej części maluchów oraz ich rodziców dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia zdjęcia w towarzystwie Świętego Mikołaja. A kilka godzin później do małych pacjentów przyszła trzecia mikołajkowa ekipa, którą tworzyli wolontariusze Fundacji Dr Clown. To również stali goście naszego szpitala. Tym razem prezentów mieli tak dużo, że przywieźli je na specjalnym wózku.

Szkolenie nie tylko dla rodziców

Data dodania: 05 gru 2017 przez Jacek Sztafiński

Zespół do spraw promocji i edukacji zdrowotnej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej zorganizował kolejne szkolenie w świetlicy Oddziału Pediatrycznego. Tym razem uczono jak postępować w przypadku schorzeń układu oddechowego dzieci.

- Nasze szkolenia skierowane są głównie do rodziców chorych dzieci przebywających w Szpitalu Pediatrycznym. Ale mogą z nich skorzystać także inne osoby odwiedzające naszych pacjentów, młodzież, która leczy się na naszych oddziałach, a także pracownicy szpitala, na przykład ratownicy z Izby Przyjęć. Szkolenia organizujemy cyklicznie, wcześniej o nich informujemy i każdy zainteresowany może przyjść posłuchać do świetlicy Oddziału Pediatrycznego – mówi Agnieszka Pawełko, przewodnicząca szpitalnego zespołu do spraw promocji i edukacji zdrowotnej.

Tym razem tytuł szkolenia brzmiał: „Schorzenia układu oddechowego u dzieci”. Uczestnicy najpierw wysłuchali wykładu lekarza Elżbiety Wojaczek dotyczącego zagadnień związanych z chorobami układu oddechowego, a później Agnieszka Pawełko zorganizowała warsztaty prawidłowego wykonywania inhalacji u dzieci. Zaprezentowano najnowszej generacji inhalator siateczkowy.

Oto kilka podstawowych rad dotyczących inhalacji: dzieci zawsze powinny wykonywać ją pod opieką osoby dorosłej, zabieg powinien być wykonywany co najmniej 30 minut po jedzeniu i 15 minut przed jedzeniem, czas trwania inhalacji nie powinien przekraczać 15 minut, maska w czasie  inhalacji powinna ściśle przylegać do twarzy, zawsze należy się zapoznać z instrukcją obsługi stosowane sprzętu do inhalacji, po jej wykonaniu należy przepłukać usta letnią wodą.

Teatr w świetlicy

Data dodania: 05 gru 2017 przez Jacek Sztafiński

Dużo uśmiechów na twarzach małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej wywołała wizyta aktorów spod Wawelu, którzy zaprezentowali bardzo wesołe przedstawienie.

Świetlica znajdująca się na Oddziale Pediatrycznym naszego szpitala to miejsce, w którym chore dzieci mogą zapomnieć o swoich zdrowotnych problemach. Bo tam ciekawie i wesoło spędza się czas po szpitalnych badaniach oraz zabiegach. Jest telewizor, są gry i książki, można również bawić się i rysować. A czasami  w świetlicy prezentowane są nawet teatralne przedstawienia. Tak było pod koniec listopada, kiedy to do małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego przyjechał Teatr za Jeden Uśmiech z Krakowa, który opowiedział bajkę zatytułowaną „Pirat Alonso i skarb królowej mórz”. Przygody tytułowego pirata i jego papugi Alicji bardzo się chorym dzieciom podobały i sprawiły im wiele radości. Dodatkowym atutem spektaklu było to, że bawiąc jednocześnie uczył odpowiedzialności, grzeczności i odwagi.

Starsze wiadomości

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:ul.Sobieskiego 83, Bielsko-Biała
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl