Książek częste czytanie

Data dodania: 11 lis 2015 106

Przybywa wolontariuszy, którzy w świetlicy Oddziału Pediatrycznego naszego szpitala czytają bajki małym pacjentom. Do uczniów LO „Szkoła na Grodzisku” dołączyły bowiem panie uczestniczące w programie skierowanym do osób w wieku powyżej sześćdziesięciu lat i realizowanym przez bielskie Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki.

Regularnie bajki chorym dzieciom czyta młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Sursum Corda” działającego w LO „Szkoła na Grodzisku”. Ale nie tylko ona, bo robią to również panie uczestniczące w programie skierowanym do osób w wieku 60 + realizowanym przez bielskie Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki. Osoby te uczą się tego, jak skutecznie komunikować się między pokoleniami i jak pełnić rolę „zastępczej babci”.

-Żeby nie zgubić energii i chęci zmotywowanych osób, które chcą coś dawać jeszcze światu, a kobiety dojrzałe takiej energii mają naprawdę dużo, część osób wymyśliła, że czytanie bajek dzieciom w szpitalach, domach dziecka lub przedszkolach byłoby bardzo dobrym pomysłem. Nie zawsze musi to być zresztą czytanie bajek, bo czasami dziecko potrzebuje po prostu zwykłej rozmowy - mówi Katarzyna Jeżowska-Kwaśny, psycholog i psychoterapeuta prowadząca zajęcia w ramach programu skierowanego do osób w wieku 60 +. Wolontariuszki uczestniczące w tym programie co dwa tygodnie będą gościć w świetlicy Oddziału Pediatrycznego i poświęcać swój czas chorym dzieciom. 

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl