Warto wesprzeć Szpital Pediatryczny

Data dodania: 10 lut 2016 122

Rozpoczął się okres podatkowych rozliczeń za 2015 rok. Jak zawsze 1% podatku można przekazać na wybrany cel społeczny. Na przykład na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, aby w ten sposób poprawić warunki pobytu i leczenia małych pacjentów.

To już trzeci rok z rzędu, w którym przy okazji rozliczania się z fiskusem można 1% swojego podatku przekazać na wsparcie dziecięcego szpitala z Bielska-Białej. - Jeden procent podatku na rzecz naszego szpitala można przekazać za pośrednictwem Fundacji „Dr Clown”, z którą współpracujemy od jesieni 2013 roku. Zachęcam do tego nie tylko rodziców naszych pacjentów ale wszystkich mieszkańców regionu, z którego chore dzieci znajdują u nas fachową opiekę medyczną. Czyli z Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego, pszczyńskiego i tyskiego, a także powiatów małopolskich: wadowickiego, suskiego i oświęcimskiego.  Każda złotówka, jaką tą drogą otrzymamy zostanie dobrze wydana na podniesienie jakości pobytu w szpitalu małych pacjentów oraz na zakup nowego sprzętu medycznego, który jest niezbędny w walce o ich zdrowie i życie – zapewnia Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Droga do przekazania 1% podatku naszemu szpitalowi jest prosta: w zeznaniu podatkowym za 2015 rok oprócz podania nr KRS 0000024181 należy jeszcze w rubryce „cel szczegółowy” wpisać: Szpital Pediatryczny w Bielsku – Białej”.

Przypominamy, że Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej jest największą placówką medyczną opiekującą się chorymi dziećmi w południowej części województwa śląskiego. W ubiegłym roku w szpitalnych poradniach przyjęto ponad 37 tysięcy pacjentów, w szpitalnych oddziałach blisko 6,5 tysiąca, a w ambulatorium Izby Przyjęć ponad 20 tysięcy. 

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl