Remont ?piątki? - czas na elewację

Data dodania: 04 sie 2016 147

Postępują prace związane z remontem szpitalnego pawilonu nr 5, który już za kilka miesięcy ma być siedzibą Centrum Psychiatrii Dziecięcej.

- Obecnie trwają przygotowania do położenia nowej elewacji na pawilonie numer pięć. Na poziomie parteru stary tynk jest usuwany, a na wyższych kondygnacjach zostanie on oczyszczony i umyty. Potem położony zostanie nowy tynk ciepłochronny. Wymienione zostaną również okna, a jeśli pogoda pozwoli to w najbliższych dniach ruszy także wymiana poszycia dachowego. Co istotne, zgodnie z decyzją konserwatora zabytków, wszystkie detale architektoniczne obecne wcześniej na ścianach budynku muszą zostać pieczołowicie odtworzone – informuje Czesław Kapała, zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego do spraw administracyjno-technicznych.

Jak dotąd wymienione zostały już wszystkie sieci wewnątrz budynku, wykonano odwodnienie pawilonu nr 5 oraz zabezpieczono przed wilgocią jego fundamenty, co czasami wymagało nawet kilkumetrowych wykopów. Deszczowa pogoda nie ułatwiała zadania, gdyż sporą część prac wykonywano na zewnątrz budynku. - Mamy nadzieję, że w najbliższych tygodniach, gdy między innymi prowadzona będzie modernizacja dachu, pogoda będzie dla nas łaskawa – mówi Czesław Kapała.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl