Dziecięce prezenty dla dzieci

Data dodania: 22 gru 2016 160

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia nasz szpital odwiedziły dwie grupy młodych ludzi, które chciały wesprzeć małych pacjentów w tym wyjątkowym okresie. Jedną z nich tworzyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielsku-Białej, a drugą gimnazjalistki z Zespołu Szkół nr 1 w Skoczowie.

- Pomysł przyjścia do Szpitala Pediatrycznego zrodził się ze współpracy z Gimnazjum nr 11, które od lat w okresie świąt Bożego Narodzenia pamięta o małych pacjentach dziecięcego szpitala. Chcieliśmy się przyłączyć do tej akcji, a dzieci z naszej szkoły były bardzo chętne do udziału w tym charytatywnym przedsięwzięciu – mówi Katarzyna Droździk-Kożuch z SP nr 4 w Bielsku-Białej, opiekunka szkolnego koła „Caritas”. Uczniowie „czwórki” nie tylko z entuzjazmem zbierali prezenty dla małych pacjentów naszego szpitala, ale także poświęcili tej idei swój wolny czas. Oprócz świątecznych podarunków dla chorych dzieci uczniowie SP nr 4 przynieśli także puzzle i układanki, które wzbogaciły świetlicę Oddziału Pediatrycznego.

W przedświątecznym okresie małych pacjentów naszego szpitala odwiedziły także gimnazjalistki z Zespołu Szkół nr 1 w Skoczowie. One przede wszystkim przyniosły dziesiątki bajek i książek do świetlicy Oddziału Pediatrycznego, które zebrało Szkolne Koło Wolontariatu.  - Mamy nadzieję, że te lektury umilą chorym dzieciom czas pobytu w szpitalu – mówi Natalia Pawlas-Kasza z Zespołu Szkół nr 1 w Skoczowie.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl