ABC odwiedzin w szpitalu

Data dodania: 10 mar 2017 168

Odwiedziny rodziny i przyjaciół bez wątpienia są potrzebne przebywającym w szpitalu chorym dzieciom dla ich dobrego samopoczucia oraz prawidłowego przebiegu leczenia. Ale wybierając się z wizytą do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej warto wiedzieć co robić, aby niechcący nie utrudnić terapii któregoś z małych pacjentów.

Sprawa pierwsza to liczba osób odwiedzających jednego pacjenta. Z uwagi na ograniczoną przestrzeń w szpitalnych salach prosimy o to, aby jednocześnie z chorym dzieckiem nie przebywało więcej niż dwie osoby. Na uwadze mamy wyłącznie dobro naszych pacjentów, którym pragniemy zapewnić intymność, ciszę i spokój. W sytuacji, gdy wizytę składają więcej niż dwie osoby, prosimy o wchodzenie do sal chorych na zmianę. W trakcie odwiedzin należy też unikać głośnych rozmów oraz używania telefonów komórkowych, aby nie przeszkadzać pozostałym pacjentom.

Druga ważna kwestia to panowanie nad swoimi emocjami. Dla dziecka pobyt w szpitalu i świadomość choroby siłą rzeczy wiążą się z dużym stresem, który może zostać znacząco zwiększony okazywaniem niepokoju czy obaw przez osoby odwiedzające. A to utrudni prawidłowy proces leczenia. Osoby składające wizyty w naszym szpitalu powinny więc kontrolować swoje emocje i okazywać dziecku jedynie spokój oraz uśmiech.

Sprawa trzecia, również bardzo ważna. Odporność dzieci przebywających w szpitalu często jest obniżona z uwagi na ich stan zdrowia. Dlatego nawet zwykłe przeziębienie może być dla nich groźne. Z tego powodu w przypadku stwierdzenia u siebie  niepokojących objawów takich jak na przykład kaszel, gorączka, biegunka czy wysypka skórna należy bezwzględnie zrezygnować z odwiedzin do czasu całkowitego wyleczenia.

Na koniec apel o to, aby w czasie wizyty w szpitalu nie odwiedzać sal innych pacjentów oraz bez zgody personelu nie wchodzić do gabinetów zabiegowych i pozostałych pomieszczeń służbowych.

Zasady dotyczące odwiedzin w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej zawarte są w regulaminie szpitala, z którym każdy rodzic powinien się zapoznać oddając dziecko na hospitalizację.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl