Kolejny sprzęt od WOŚP

Data dodania: 23 mar 2017 169

Do naszego szpitala dotarł kolejny sprzęt medyczny ofiarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. A na ścianie nad wejściem do szpitala pojawił się kolorowy, podświetlany plafon WOŚP.

W lutym dyrygowana przez Jerzego Owsiaka Wielka Orkiestra Świątecznej podarowała Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej aparat USG umożliwiający wykonywanie echa serca. Teraz do naszej placówki medycznej trafił kolejny sprzęt medyczny zakupiony przez WOŚP za pieniądze pochodzące ze zbiórki zorganizowanej w 2016 roku. To pompy infuzyjne, pulsoksymetr , aparat EKG oraz holter ciśnienia.

Szczególnie cennym darem jest holter ciśnienia. - To aparat do 24-godzinnej rejestracji poziomu ciśnienia tętniczego. Przez cały czas pacjent ma założony na rękę specjalny mankiet i co pół godziny dokonywany jest pomiar ciśnienia. Dzieje się tak zarówno w czasie dziennej aktywności pacjenta jak i w nocy, w czasie jego snu. I na podstawie analizy takiego badania możemy podjąć decyzję, czy pacjent wymaga leczenia lekami obniżającymi ciśnienie czy też wystarczy zmiana trybu życia i okresowe kontrole. Możliwość wykonania całodobowego badania jest bardzo ważna, gdyż część pacjentów mocno stresuje się kontaktami z lekarzami co przekłada się na podwyższone ciśnienie. W nocy te emocje są wyłączone i wykonane wtedy badania wyjaśniają, czy wyższe ciśnienie to efekt chwilowego zdenerwowania czy też ma ono głębszą przyczynę – mówi lekarz Lidia Zuber-Fabia, ordynator Oddziału Pediatrycznego naszego szpitala. Do tej pory w szpitalu był jeden tego typu aparat i służył głównie w poradni kardiologicznej więc możliwość wykorzystania go na Oddziale Pediatrycznym była mocno ograniczona. Teraz ten problem zniknie.

W ostatnich dniach nad drzwiami do naszego szpitala pojawił się jeszcze jeden prezent od WOŚP. To podświetlany plafon, który informuje osoby odwiedzające nasz szpital, że korzystamy ze sprzętu podarowanego przez Orkiestrę Jerzego Owsiaka oraz zawiera podziękowanie dla wszystkich darczyńców. Plafon jest podświetlany systemem ledowym więc zużywa minimalne ilości energii.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl