Kiermasz dla małych pacjentów

Data dodania: 10 kwi 2017 172

Blisko 6 tysięcy zł zebrano podczas świątecznego kiermaszu charytatywnego, w trakcie którego sprzedawano ozdoby wykonane przez osadzonych w Areszcie Śledczym w Bielsku-Białej.

Kiermasz trwał dwa dni. 3 kwietnia odbył się w siedzibie bielskiego Urzędu Miejskiego, a 4 kwietnia w gmachu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. W obu miejscach kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem bielszczan i mieszkańców powiatu bielskiego. -Sprzedawane podczas kiermaszu ozdoby wykonało osiemdziesięciu osadzonych w Areszcie Śledczym w Bielsku-Białej. Część z nich brała udział w zajęciach, które pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej odbywały się w świetlicy, a część wykonywała ozdoby także po tych zajęciach, w swoich celach - mówi podporucznik Ewa Pysz, rzecznik prasowy bielskiego aresztu.

Kiermasz organizowany był wspólnie przez Areszt Śledczy w Bielsku-Białej i wspierającą nasz szpital Fundację „Razem dla Dzieci”, na konto której trafiły pieniądze otrzymane ze sprzedaży ozdób wykonanych przez osadzonych. Jak informuje Małgorzata Szwed, prezes Fundacji „Razem dla Dzieci”, podczas tej charytatywnej akcji zebrano blisko 6 tysięcy zł. Środki te zostaną przekazane na wsparcie dziecięcej psychiatrii, która wkrótce powstanie w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl