Prezenty od SP nr 2

Data dodania: 13 kwi 2017 173

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej odwiedzili goście z bielskiej Szkoły Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja. I przynieśli prezenty, które bardzo przydadzą się chorym dzieciom.

Te prezenty to pięć dużych kartonów pełnych pościeli, ręczników i koców. -Wiemy, że zapotrzebowanie na tego typu rzeczy, z oczywistych powodów, jest w dziecięcym szpitalu bardzo duże. A ponieważ nasza szkoła chętnie organizuje różnego rodzaju akcje charytatywne i włącza się w pomoc innym, więc uznaliśmy, że warto wesprzeć także Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Tym bardziej, że wśród jego pacjentów zdarzają się również nasi uczniowie. Dodam, że nie jest to nasz pomocowy debiut dla pediatrii, bo współpraca między szpitalem a naszą szkołą funkcjonowała już w przeszłości i teraz jest dobry moment, aby ją ponowić – mówi Grażyna Lorek, dyrektor SP nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej. Dodaje ona, że zbiórka darów dla szpitala przebiegła bardzo sprawnie, a dzieci i ich rodzice chętnie włączyli się w to przedsięwzięcie. Podczas wizyty w naszym szpitalu dyrektor Grażynie Lorek towarzyszyła dwójka uczniów: Dawid, przewodniczący samorządu uczniowskiego oraz Paulinka, przedstawiciel Rady Dziecięcej.

-Rocznie przyjmujemy na szpitalne oddziały do hospitalizacji około 6,5 tysiąca pacjentów, a w poradniach oraz w ambulatorium Izby Przyjęć blisko 60 tysięcy. W tej sytuacji potrzebujemy naprawdę ogromnych ilości pościeli, ręczników i koców, więc pomoc otrzymana od Szkoły Podstawowej nr 2 bardzo nam się przyda – mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl