Czworonożny przyjaciel dzieci

Data dodania: 18 kwi 2018 221

Dzieci leczące się w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej nie mogą narzekać na nudę. Niedawno mogły bowiem oglądać wesołe przedstawienie teatralne, a kilka dni temu spotkały się z pięknym i mądrym psem. Wizyty czworonożnego przyjaciela dzieci będą teraz w naszym szpitalu regularne.

Małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego odwiedził labrador wabiący się Iwet. Przyszedł z opiekunką, specjalistką od tak zwanej dogoterapii. Dzieciom jego wizyta bardzo przypadła do gustu, a możliwość bliskiego kontaktu z pięknym i łagodnym psem czy nakarmienia go smakołykami sprawiła im wiele radości. Psie odwiedziny w naszym szpitalu – które teraz będą się odbywały cyklicznie, dwa razy w miesiącu – to pomysł autorstwa Fundacji Dr Clown, która od wielu lat z nami współpracuje. Jej przedstawiciele, zawsze kolorowo i śmiesznie ubrani, często przychodzą rozweselać chore dzieci i wręczać im prezenty. Byli obecni również podczas wizyty labradora Iwet.

- Uznaliśmy, że dobrze będzie wzmocnić dobroczynny wpływ stosowanej przez nas terapii śmiechem o dogoterapię, bo doświadczenie pokazuje, że te dwie ścieżki dają wręcz znakomite rezultaty. Kontakt dziecka z psem pozwala przełamywać różne bariery, obniżać lęki i napięcie, tak, aby dziecko się odstresowało czy – mówiąc kolokwialnie – wyluzowało. Ogólnie chodzi więc o terapeutyczny wpływ czworonożnego pupila na lepsze samopoczucie dziecka. Pies, który gości w Szpitalu Pediatrycznym jest specjalnie przeszkolony i ma ukończone specjalne kursy. Odpowiednio wykwalifikowana jest również dogoterapeutka, która przyprowadza psa do szpitala – mówi Magdalena Okrent, pełnomocnik bielskiego oddziału Fundacji Dr Clown.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl