Psychiatria dziecięca w strukturze szpitala

Data dodania: 14 cze 2018 229

Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Dzienny Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży, które dotąd wchodziły w skład Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bielsku-Białej, stały się częścią Szpitala Pediatrycznego.

Fizycznie Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Dzienny Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży na terenie naszego szpitala znajdują się już od początku 2015 roku, kiedy to zajęły usytuowany w środku szpitalnego parku budynek, który wcześniej przeszedł gruntowny remont. Placówki te oferują porady, konsultacje oraz opiekę lekarzy psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów. Z ich usług korzysta wielu młodych mieszkańców Podbeskidzia.

- Dla pacjentów wejście Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży w skład struktury Szpitala Pediatrycznego nie pociągnęło za sobą żadnych zmian. To znaczy nie zmieniły się ani godziny ich pracy ani zatrudnione tam osoby. Po prostu poradnia i oddział, które dotąd były częścią Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej, teraz wchodzą w skład naszego szpitala. Decyzja o tej zmianie nie była oczywiście przypadkowa i ma związek z planowanym stworzeniem w naszym szpitalu całego bloku psychiatrii dzieci i młodzieży, na który oprócz poradni i oddziału dziennego będzie się także składać oddział całodobowy. W niedalekiej przyszłości planujemy przeprowadzkę Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży do wyremontowanego pawilonu nr 5, bo właśnie w tym budynku chcemy ulokować nasz nowy blok psychiatryczny – mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl