Kiermasz dla chorych dzieci

Data dodania: 20 gru 2018 254

Prawie 5,5 tysiąca zł trafi na konto wspierającej nasz szpital Fundacji „Razem dla Dzieci” dzięki charytatywnej akcji zorganizowanej przez funkcjonariuszy bielskiej Służby Więziennej.

Kolejny już raz funkcjonariusze bielskiej Służby Więziennej zorganizowali świąteczny kiermasz, z którego cały dochód zasili konto Fundacji „Razem dla Dzieci”. Odbył się on w siedzibie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, a wolne datki składane przez bielszczan za świąteczne stroiki, bożonarodzeniowe kartki i dekoracje wyniosły łącznie 5446 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na potrzeby działającej w naszym szpitalu psychiatrii dziecięcej.

- Wszystkie przedmioty wystawione na sprzedaż powstały w efekcie więziennego programu resocjalizacyjnego. Przez miniony miesiąc przygotowało je blisko 50 mężczyzn osadzonych w bielskiej jednostce penitencjarnej. Nadzorowani przez funkcjonariuszy podczas zajęć grupowych i indywidualnych wykonywali ozdoby i kartki świąteczne. Dla osób pozbawionych wolności była to okazja przełamania więziennej nudy i zrobienia czegoś bezinteresownego. Dla Służby Więziennej była to natomiast możliwość uwrażliwienia skazanych na potrzeby innych osób i wzbudzenia w nich pozytywnej refleksji – mówi podporucznik Ewa Pysz, młodszy psycholog Działu Penitencjarnego Zakładu Karnego w Cieszynie Oddziału Zamiejscowego w Bielsku-Białej.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl