Bajkowóz dla małych pacjentów

Data dodania: 22 maj 2019 276

Duża niespodziankę sprawiły małym pacjentom Szpitala Pediatrycznego Książnica Beskidzka i Fundacja „Serdecznik”, dzięki którym do chorych dzieci przyjechał kolorowy bajkowóz, pełen ciekawych książek oraz bajek.

- Odwiedzamy Szpital Pediatryczny w ramach akcji prowadzonej przez Fundację „Serdecznik”, która polega na wyposażaniu szpitalnych oddziałów dziecięcych w książki znajdujące się w kolorowym, barwnym pojeździe na kółkach zwanym bajkowozem. W ten atrakcyjny i nowoczesny sposób promowane jest czytelnictwo książek, czym zajmuje się również Książnica Beskidzka prowadząc w ramach biblioterapii zajęcia w szpitalach i domach pomocy społecznej. A tutaj mamy szczególnych adresatów tej akcji, bo są nimi dzieci w różnym wieku będące pacjentami Szpitala Pediatrycznego, także w nowo otwartym Oddziale Psychiatrycznym, gdzie prowadzimy zajęcia biblioterapii – mówi Bogdan Kocurek, dyrektor Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej.

Bajkowóz wśród małych pacjentów naszego szpitala wzbudził tym większą radość, że na jego półkach, w szufladach i różnych „skrytkach” znajdowały się nie tylko książki i bajki, ale także gry oraz zabawki. Bajkowóz, jak na prezent przystało, był zakryty i obwiązany kolorową wstążką. Dodatkową frajdą dla chorych dzieci było to, że właśnie im przypadło w udziale odpakowanie tej dużej i bardzo atrakcyjnej niespodzianki.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl