Uwaga na upały!

Data dodania: 01 lip 2019 282

Bardzo wysokie temperatury oraz silne promieniowanie słoneczne są szczególnie groźne dla małych dzieci. Co robić, aby skutecznie chronić je przed tymi zagrożeniami?

Zacząć wypada od rady oczywistej, ale – jak pokazuje życie – ciągle aktualnej: w upalne dni nawet na chwilę nie wolno zostawiać dziecka samego w samochodzie, bo grozi to tragedią. Trzeba również uważać wychodząc z małym dzieckiem na spacer, plac zabaw,  zakupy czy  plażę. Skóra maluchów jest cieńsza od skóry osób dorosłych stąd w ich przypadku łatwiej o słoneczne oparzenie. Dlatego odsłonięte części ciała dziecka należy nawilżyć kremem z wysokim filtrem UV (np.50) pół godziny przed wyjściem z domu, aby krem mógł wsiąknąć i zapewnić odpowiednią ochronę. Gdy przebywamy z dzieckiem dłużej na świeżym powietrzu, po 2 godzinach nakładamy nowy krem. Trzeba wówczas również pamiętać o schładzaniu jego skóry, na przykład wodą w sprayu lub chusteczkami nawilżonymi zimną wodą. W bardzo upalne i słoneczne najlepiej wychodzić z dzieckiem na świeże powietrze przed południem, do godziny 11.00 i po południu, po godzinie 15.00, kiedy słońce operuje nieco słabiej. Bez względu na porę wyjścia z domu latem zawsze ubieramy dziecku coś na głowę, aby chronić je przed udarem. Może to być chustka, czapeczka z daszkiem lub kapelusz. Oczy malucha zabezpieczamy przeciwsłonecznymi okularami, a wózek wyposażamy w parasolkę, która da cień.
Latem musimy także pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu dziecka poprzez regularne podawanie mu wody do picia, najlepiej takiej przeznaczonej dla maluchów.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl