Nowy rodzaj zabiegów w Szpitalu Pediatrycznym

Data dodania: 18 lis 2019 299

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej poszerzył swą medyczną ofertę z zakresu chirurgii dziecięcej. Było to możliwe dzięki pozyskaniu do współpracy nowego lekarza-specjalisty oraz wymagało zakupienia dodatkowego sprzętu do wykonywania zabiegów.

Zakres usług medycznych świadczonych przez Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej zwiększył się o wykonywane u dzieci zabiegi artroskopowe stawu kolanowego i stawu barkowego. Wymagało to poszerzenia szpitalnej kadry o dodatkowego lekarza. Jest nim lek. med. Jakub Ptaszkiewicz, specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Ale sam specjalista to za mało. Aby tego typu zabiegi mogły być wykonywane w szpitalu przy ulicy Sobieskiego, konieczne było również zainwestowanie w dodatkowe oprzyrządowanie medyczne. - Zakup ten sfinansowany został przez wspierającą nasz szpital „Fundację Razem dla Dzieci”. Koszt tego oprzyrządowania to kilkadziesiąt tysięcy zł. Z pewnością jednak warto było wydać te środki bo stało się to z korzyścią dla chorych dzieci. Tym większą, że dotąd tego typu zabiegi u dzieci nie były wykonywane w naszym regionie i mali pacjenci z Podbeskidzia musieli szukać pomocy w placówkach medycznych na Górnym Śląsku – mówi Czesław Kapała, zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Konsultacje i porady z zakresu artroskopii stawu kolanowego i biodrowego zaczęły być udzielane w dziecięcym szpitalu od początku bieżącego miesiąca, a pierwsze zabiegi wykonano 15 listopada.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl