Nowa dyrektor Szpitala Pediatrycznego

Data dodania: 08 sty 2020 312

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej ma nowego dyrektora. Od 1 stycznia 2020 roku jest nim Ewa Bachta. Zastąpiła ona Ryszarda Odrzywołka, który przeszedł na emeryturę.

Ewa Bachta z wykształcenia jest ekonomistką. Ze służbą zdrowia zawodowo związana od 1997 roku, z czego aż 18 lat zajmowała stanowiska kierownicze. Między innymi w latach 2011-2017 była zastępcą dyrektora do spraw ekonomiczno- administracyjnych Górnośląskiego Centrum Medycznego im. profesora Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a wcześniej, w latach 2008-2011, podobną funkcję pełniła w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Ostatnio pracowała jako kierownik działu do spraw badań i pozyskiwania funduszy w Górnośląskim Centrum Medycznym. Uchwałę o powierzeniu Ewie Bachcie funkcji dyrektora dziecięcego szpitala podjął Zarząd Powiatu w Bielsku-Białej. Starosta bielski Andrzej Płonka jest zdania, iż duże doświadczenie w kierowaniu placówkami służby zdrowia oraz wykształcenie ekonomiczne to nie jedyne atuty nowej dyrektor. - Dla mnie najważniejsze jest to, że ma bardzo dobrą aurę, bo potrafi rozmawiać ze wszystkimi, a to jest chyba dzisiaj najbardziej potrzebne w tym szpitalu – mówi starosta Andrzej Płonka.

Ewa Bachta podkreśla, że Szpital Pediatryczny odgrywa bardzo ważną rolę na medycznej mapie nie tylko Bielska-Białej i powiatu bielskiego, ale całej południowej części województwa śląskiego. Dlatego musi on funkcjonować sprawnie oraz skutecznie. - Wysoka jakość świadczonych usług medycznych, zadowolenie naszych pacjentów, ich rodziców i opiekunów to oczywiście moje priorytety. A tego nie da się zrobić bez odpowiednio licznej oraz wykwalifikowanej kadry medycznej. Stąd pierwszym zadaniem, które mnie czeka, jest unormowanie i uspokojenie sytuacji kadrowej. Jednocześnie nie możemy też zapominać o ekonomii. Wiem, że w obecnych realiach, gdy wiele powiatowych szpitali jest poważnie zadłużonych, nie będzie to sprawą prostą, jednak musimy szukać takich rozwiązań, które poprawią kondycję finansową Szpitala Pediatrycznego. Na razie, po pierwszych dniach pracy, jestem zbudowana zaangażowaniem całej załogi oraz tym, że tu naprawdę widać troskę pracowników o szpital – mówi dyrektor Ewa Bachta.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl