Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Szpitala Pediatrycznego

Data dodania: 08 wrz 2021 399

Dyrektor SzpitalaW Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Pediatrycznego. Wygrała go Katarzyna Czauderna, która od jesieni ubiegłego roku kierowała dziecięcą placówką medyczną jako pełniąca obowiązki dyrektora.

Jak informuje Magdalena Fritz, rzecznik prasowy bielskiego Starostwa, w konkursie wystartowało dwóch kandydatów, a kadencja nowego dyrektora potrwa 6 lat. Katarzyna Czauderna to specjalistka od zdrowia publicznego – na tym właśnie kierunku ukończyła studia magisterskie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zarządzania jednostkami opieki zdrowotnej na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W Szpitalu Pediatrycznym pracuje od 2007 roku. Od jesieni ubiegłego roku była pełniącym obowiązki dyrektora, a wcześniej przez siedem lat kierowała Działem Metodyczno-Organizacyjnym i Statystyki.

- Największym wyzwaniem jest dla mnie utrzymanie obecnej i pozyskanie nowej kadry medycznej. Z brakiem lekarzy i pielęgniarek boryka się obecnie każdy szpital w kraju, a to kadra gwarantuje prawidłowe działanie placówki oraz jej rozwój – mówi Katarzyna Czauderna, która informuje, że obecnie między innymi trwają starania o poszerzenie Całodobowego Oddziału Psychiatrycznego Dzieci i Młodzieży. - Mamy tam 17 łóżek, które są stale zajęte, praktycznie codziennie musimy się wspomagać tak zwanymi dostawkami. Potrzeba rozwoju psychiatrii jest więc ogromna – podkreśla szefowa Szpitala Pediatrycznego.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl