Badania tomografii komputerowej na NFZ w Szpitalu Pediatrycznym są dostępne także dla dorosłych

Data dodania: 14 mar 2023 465

Znaczna część mieszkańców Podbeskidzia nie wie, że badania tomografii komputerowej w ramach kontraktu z NFZ w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej dostępne są także dla pacjentów powyżej 18. roku życia.

Aby skorzystać z usług medycznych oferowanych przez pracownię diagnostyczną tomografii komputerowej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej wystarczy mieć skierowanie na takie badanie wystawione przez placówkę medyczną (lub lekarza) posiadającą kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pracownia kilka lat temu przeszła gruntowną modernizację, jednocześnie została doposażona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny spełniający aktualne normy. Choć badania dla osób dorosłych są w tej pracowni wykonywane już od bardzo wielu lat, obserwujemy cały czas brak informacji i ciągłe zapytania od dorosłych pacjentów, czy u nas mogą takie badania mieć wykonane. Przypominamy więc, że pracownia TK naszego szpitala jest dostępna dla wszystkich osób bez względu na wiek. - Dobrej jakości sprzęt to nie jest nasz jedyny atut. Pozostałe plusy to doświadczona kadra, krótki czas oczekiwania na badanie oraz, co najważniejsze, bardzo krótki czas oczekiwania na opis jego wyniku: od jednego do maksymalnie pięciu dni roboczych - podkreśla kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej lekarz Joanna Jakóbowska, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.

Dodajmy, że pracownia tomografii komputerowej znajduje się w sąsiedztwie szpitalnej Izby Przyjęć. Rejestracja oraz wszelkie informacje dotyczące realizacji badań można uzyskać dzwoniąc na numer telefonu 33 828 40 38 w dni robocze od godz. 7.00 do 15.00.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl