Licealiści w laboratorium

Data dodania: 24 maj 2023 475

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Szpitala Pediatrycznego odwiedziła grupa uczniów z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. Licealiści nie tylko poznali kulisy pracy szpitalnego laboratorium ale także otrzymali garść wiedzy, która przyda się im w realizacji bardzo ciekawego projektu społecznego.

Wizyta grupy młodzieży w naszej placówce medycznej wynikała z faktu, iż w VIII LO realizowany jest projekt społeczny o nazwie "Zapobiegaj - nie zwlekaj", a w jego ramach szkoła współpracuje między innymi ze szpitalnym laboratorium. Idea tego projektu jest wyjątkowo cenna gdyż jego celem jest zachęcanie do regularnego wykonywania profilaktycznych badań laboratoryjnych i obrazowych. Badania takie pozwalają wykryć choroby, o których obecności w naszym organizmie często nie mamy pojęcia, a wiadomo wszak, że im szybsze podjęcie leczenia tym większa szansa na wyleczenie. Co więcej, regularne badania ostrzegają także przed możliwością wystąpienia różnych chorób, a w konsekwencji pozwalają ich uniknąć.

- Uczestnicy projektu "Zapobiegaj - nie zwlekaj" zachęcają do wykonywania takich badań między innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dzięki wizycie w naszym laboratorium uczniowie VIII LO mogli się nie tylko bezpośrednio dowiedzieć jakie badania można wykonywać chcąc dbać o swoje zdrowie ale także "od kuchni" poznali pracę w medycznym laboratorium, która jest dużo bardziej skomplikowana niż może się to na pozór wydawać. Odwiedziny w laboratorium z pewnością pomogą więc im w skutecznej realizacji projektu "Zapobiegaj - nie zwlekaj". Dodatkowo część naszych gości myśli o dalszym kształceniu w kierunku szeroko rozumianych zawodów medycznych, dlatego mam nadzieję, że taka wizyta pomoże im w wyborze zawodu. Ci, którzy zastanawiają się nad pracą w medycznym laboratorium, mogli zobaczyć, jak w rzeczywistości taka praca wygląda - mówi Aneta Chtiej, kierownik Medycznego Laboratorium Diagnostycznego Szpitala Pediatrycznego.

 

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl