Nowa poradnia na terenie szpitala

Data dodania: 30 sty 2015 60

Na terenie Szpitala Pediatrycznego funkcjonuje nowa placówka medyczna – Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, która w przeszłości mieściła się przy ulicy Reja.

Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży zajmuje świeżo wyremontowany budynek w środku szpitalnego parku. Oferuje porady oraz konsultacje lekarzy psychiatrów, psychologów oraz psychoterapeutów.  Rejestracja do poradni: tel. 33 828 40 74. Ważna informacja dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży – wizyta u lekarza psychiatry nie wymaga skierowania, natomiast do psychologa potrzebne jest skierowane od lekarza rodzinnego lub psychiatry. 

- Obecność tej poradni na terenie szpitala to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ dzieci z zaburzeniami psychiatrycznymi trafiają na naszą Izbę Przyjęć w ramach ostrych dyżurów szpitala. A w strukturze szpitala nie ma leczenia psychiatrycznego więc możliwość korzystania z funkcjonującej „po sąsiedzku” specjalistycznej poradni bardzo się nam przyda. Tym bardziej, że mam nadzieję, iż teraz nie będzie już konieczności wysyłania dzieci z problemami natury psychiatrycznej na konsultacje do odległych placówek na Górnym Śląsku, bo problem będzie można rozwiązać na miejscu – mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

W tym samym budynku co poradnia mieści się także Oddział Dzienny Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży. - Oddział zajmuje się kompleksową diagnozą i terapią dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi w przedziale wiekowym od dziesiątego do trzynastego roku życia. Zgodnie z systemowym podejściem, terapią i psychoedukacją objęci są również rodzice pacjentów oddziału –  informuje Anna Żukowska, pedagog specjalny i psychoterapeuta. 

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl