Pierwszy rok Fundacji ?Razem dla Dzieci?

Data dodania: 03 mar 2015 67

Fundacja na rzecz rozwoju Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej „Razem dla Dzieci”  podsumowała pierwszy rok swojej działalności. Jak na bardzo młodą organizację ma już całkiem pokaźne osiągnięcia.

Fundacja „Razem dla Dzieci” powstała na początku 2014 roku, a do życia powołało ją 34 fundatorów, wśród których byli między innymi poseł na sejm RP Stanisław Szwed, starosta bielski Andrzej Płonka, burmistrz Wilamowic Marian Trela, wójt Jasienicy Janusz Pierzyna, wójt Bestwiny Artur Beniowski, wójt Wilkowic Mieczysław Rączka, wójt Porąbki Czesław Bułka, wójt Buczkowic Józef Caputa, wójt gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski, naczelnik I Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej Teresa Zejma, ksiądz Edward Mazgaj i dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej Ryszard Odrzywołek.

Prezesem nowej fundacji została Małgorzata Szwed, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bielsku-Białej. Informuje ona, że już pierwszy rok działalności Fundacji „Razem dla Dzieci” był bardzo efektywny. Dzięki hojności darczyńców, wśród których były takie firmy jak Fiat Auto Poland S.A., Gestin Polska, Magneti Marelli, Fiat Powertrain Technologies, Fiat Group Purchasing, Wala sp. z o.o., Bank PS S.A. i Tech Serwice Polska udało się bowiem zebrać ponad 131 tysięcy zł. Z tej sumy za blisko 66 tysięcy zł zakupiono już sprzęt dla naszego szpitala. Były to najnowocześniejsze kardiomonitory, urządzenie do monitorowania hemodynamiki krążenia, aparat do diatermii czy jednorazowy sprzęt do badań laboratoryjnych. Pozostałe środki będą wkrótce przeznaczone na doposażenie w nowoczesny sprzęt szpitalnego bloku operacyjnego, którego kompleksowy remont dobiega właśnie do końca. - Oprócz darczyńców wspierających naszą fundację gotówką są również tacy, którzy pomagają chorym dzieciom darami rzeczowymi. Na przykład firma Paged Meble z Jasienicy przekazała nam krzesła i wieszaki, które z powodzeniem służą na szpitalnych oddziałach oraz w specjalistycznych poradniachinformuje Małgorzata Szwed.

Fundacja „Razem dla dzieci” liczy na ofiarność nie tylko podmiotów gospodarczych ale także mieszkańców Bielska-Białej i całego Podbeskidzia. Żeby wesprzeć za jej pośrednictwem chore dzieci nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy wejść na stronę internetową fundacji (www.razemdladzieci.org.pl) i korzystając z systemu PayPal wpłacić na jej konto dowolną kwotę ze swojej karty bankowej. Oczywiście na stronie internetowej fundacji jest także numer konta bankowego, na które można dokonywać przelewów. Mile widziane będą również dary rzeczowe w postaci pościeli, mebli, zabawek czy jednorazowego sprzętu medycznego.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl