Krótkofalowcy na rzecz chorych dzieci

Data dodania: 18 maj 2015 79

Krótkofalowcy, reprezentanci klubów: koziańskiego - SP9KOZ i bielskiego - SP9KAT  odbyli niedawno wyprawę radiową na grecką wyspę Kreta. Jednym z jej celów była pomoc chorym dzieciom przez propagowanie wspierającej nasz szpital Fundacji „Razem dla Dzieci”.

Podczas wyprawy na Kretę krótkofalowcy nawiązali ponad dwa tysiące łączności radiowych z krótkofalowcami z całego świata i starali się zachęcać ich do wspierania inicjatyw wspomagających chore dzieci leczone w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej. Zainteresowanie wyprawą było ogromne, o czym najlepiej świadczy ponad 7,5 tysiąca odwiedzin na stronie internetowej wyprawy. Uczestniczący w radiowej ekspedycji Marek Małecki z Kóz informuje, że podczas wyprawy nawiązano łączności radiowe z mieszkańcami niemal wszystkich krajów świata. - Między innymi z mieszkańcami Japonii, Australii, Nowej Zelandii czy USA. Ale także z mieszkańcami wysp o bardzo egzotycznych i zupełnie nieznanych nam wcześniej nazwach – mówi Marek Małecki.

- Bardzo dziękuję krótkofalowcom, że tak bardzo rozpropagowali naszą fundację nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Miło mi też poinformować, że pierwsza zagraniczna wpłata będąca efektem tej wyprawy pojawiła się już na koncie fundacji – mówi Małgorzata Szwed, prezes Fundacji „Razem dla Dzieci”.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl