Zaproszenie na konferencję

Data dodania: 28 sie 2015 93

18 i 19 września w Ustroniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Pediatryczna: Akademia Pielęgniarki Pediatrycznej, której nasz szpital jest współorganizatorem. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym ważnym, medycznym wydarzeniu.

Konferencję Akademia Pielęgniarski Pediatrycznej organizują wspólnie Beskidzka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej oraz G-Pharma Consulting. - Jest to pierwszy taki projekt na naszym terenie o tematyce pediatrycznej skierowany do pielęgniarek pediatrycznych, neonatologicznych, nauczania i wychowania oraz środowiskowych. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do wzięcia udziału w tej konferencji, której gośćmi będą między innymi konsultanci krajowi i wojewódzcy do spraw pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego , członkowie Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych oraz wykładowcy akademiccy – mówi Agnieszka Pawełko, pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego i przewodnicząca Zespołu do spraw Pielęgniarstwa Pediatrycznego przy Beskidzkiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych.

Wykład inaugurujący wrześniową konferencję wygłosi dr. n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, konsultant krajowy do spraw pielęgniarstwa pediatrycznego, która między innymi mówić będzie o tym, na jakie obszary aktywności pielęgniarek pediatrycznych wskazują obecne problemy medyczne młodych ludzi oraz o bardzo ważnej roli edukacji zdrowotnej, która powinna być traktowana jako odrębnie finansowane świadczenie. Program konferencji przewiduje między innymi także wykłady poświęcone wsparciu udzielanemu rodzinom, które straciły dziecko, żywieniu dzieci, najczęstszym chorobom nowotworowym u młodego pokolenia, tak zwanej „trudnej młodzieży” czy problemom ginekologii dziewczęcej.

Szczegółowe informacje na temat Ogólnopolskiej Konferencji Pediatrycznej w Ustroniu znaleźć można na stronie internetowej: www.e-medycyna.pl/akademiapielegniarki/

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl