Szkolenie nie tylko dla rodziców

Data dodania: 05 gru 2017 203

Zespół do spraw promocji i edukacji zdrowotnej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej zorganizował kolejne szkolenie w świetlicy Oddziału Pediatrycznego. Tym razem uczono jak postępować w przypadku schorzeń układu oddechowego dzieci.

- Nasze szkolenia skierowane są głównie do rodziców chorych dzieci przebywających w Szpitalu Pediatrycznym. Ale mogą z nich skorzystać także inne osoby odwiedzające naszych pacjentów, młodzież, która leczy się na naszych oddziałach, a także pracownicy szpitala, na przykład ratownicy z Izby Przyjęć. Szkolenia organizujemy cyklicznie, wcześniej o nich informujemy i każdy zainteresowany może przyjść posłuchać do świetlicy Oddziału Pediatrycznego – mówi Agnieszka Pawełko, przewodnicząca szpitalnego zespołu do spraw promocji i edukacji zdrowotnej.

Tym razem tytuł szkolenia brzmiał: „Schorzenia układu oddechowego u dzieci”. Uczestnicy najpierw wysłuchali wykładu lekarza Elżbiety Wojaczek dotyczącego zagadnień związanych z chorobami układu oddechowego, a później Agnieszka Pawełko zorganizowała warsztaty prawidłowego wykonywania inhalacji u dzieci. Zaprezentowano najnowszej generacji inhalator siateczkowy.

Oto kilka podstawowych rad dotyczących inhalacji: dzieci zawsze powinny wykonywać ją pod opieką osoby dorosłej, zabieg powinien być wykonywany co najmniej 30 minut po jedzeniu i 15 minut przed jedzeniem, czas trwania inhalacji nie powinien przekraczać 15 minut, maska w czasie  inhalacji powinna ściśle przylegać do twarzy, zawsze należy się zapoznać z instrukcją obsługi stosowane sprzętu do inhalacji, po jej wykonaniu należy przepłukać usta letnią wodą.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl