Dziękujemy za wsparcie!

Data dodania: 01 kwi 2020 329

Stare powiedzenie mówi, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. W obecnej, nadzwyczajnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa, Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej przekonał się, że oddanych przyjaciół ma naprawdę wielu.

Wsparcie dla naszego szpitala spowodowane zagrożeniem związanym z epidemią koronawirusa jest jednocześnie duże i wzruszające. Dlatego – w formie podziękowania - pragniemy wymienić tych, którzy pomagają nam w tych wyjątkowo trudnych chwilach. I tak dzięki Fundacji KGHM Polska Miedź z Lubina oraz bielskiej firmie BATECH Piotr Barski sp. z o. o. zostaliśmy zaopatrzeni w dużą ilość płynu do dezynfekcji, a także w maseczki ochronne i rękawice jednorazowego użytku. Z kolei firma Safety First Salon BHP z Czechowic-Dziedzic podarowała nam znaczną ilość tak potrzebnego sprzętu ochronnego jak gogle i przyłbice. Maseczki ochronne otrzymaliśmy także od prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego (który właśnie dla naszego szpitala przekazał część maseczek, które do Bielska-Białej dotarły z Chin), od Niepublicznej Szkoły Podstawowej Jonatan z Bielska-Białej oraz od mieszkańców głównie powiatu pszczyńskiego, którzy zawiązali grupę o nazwie Pomoc dla Szpitali, a ich akcję szycia kolorowych maseczek wielorazowego użytku dla placówek medycznych koordynuje Anna Skrobol. Z kolei pragnący zachować anonimowość mieszkaniec Bielska-Białej przekazał nam w darze kilkadziesiąt ochronnych rękawic. Ale to nie wszystko, gdyż wsparcie dla naszego szpitala ma również inne – apetyczne i aromatyczne oblicze. Restauracja wegetariańska Jarmużo zafundowała posiłek dla pracowników Oddziału Chirurgii Dziecięcej z Pododdziałem Otolaryngologii, kawiarnia Ire'n'ka Specialty Coffee oraz WeCoffee Palarnia Kawy zaopatrzyły naszych pracowników w kawę natomiast pączkarnia Pączki w maśle sprezentowała swoje wyroby.

- Nie kryję, że jestem zaskoczona i wzruszona skalą tej spontanicznej i bezinteresownej pomocy, jaka z różnych stron dociera do naszego szpitala. To zaangażowanie jest dla nas podwójnie ważne, gdyż w znaczący sposób wzmacnia bezpieczeństwo naszych pracowników i ogranicza możliwość przedostania się koronawirusa na teren naszej placówki medycznej, a jednocześnie jest dla nas ogromnym wsparciem moralnym. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękuję! - mówi Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl