Dzieci dzieciom

Data dodania: 12 cze 2015 85

Bardzo cieszy nas fakt, iż przybywa firm, stowarzyszeń i osób fizycznych gotowych nieść pomoc chorym dzieciom leczonym w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej. Ale nie ukrywamy, że serca rosną jeszcze bardziej widząc to, iż na Podbeskidziu jest coraz więcej dzieci gotowych bezinteresownie wspierać swoich chorych rówieśników.

Kolejny, bardzo wymowny przykład takiego właśnie wsparcia udzielonego dzieciom przez dzieci mieliśmy okazję zobaczyć 1 czerwca czyli w Dzień Dziecka. Wtedy to do naszego szpitala przybyła delegacja z Gimnazjum nr 1 w Szczyrku, która małym pacjentom  przekazała bardzo cenne prezenty w postaci artykułów papierniczych, które wzbogaciły szpitalną świetlicę. - W naszej szkole jest grupa młodych wolontariuszy, którzy biorą udział w różnych społecznych akcjach na terenie miasta. I to wśród nich zrodził się pomysł, aby w jakiś miły sposób wesprzeć chore, cierpiące dzieci. Początkowo chcieli dla małych pacjentów ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej zbierać słodycze. Nasza – czyli dorosłych – rola ograniczyła się do tego, że podpowiedzieliśmy im, iż lepszym pomysłem od prezentu w postaci słodyczy będzie przekazanie chorym dzieciom artykułów papierniczych. Taką zbiórkę zorganizowano, a uczniowie sami, z własnej inicjatywy przynosili dla chorych maluchów kredki, flamastry, kolorową bibułę i wiele innych artykułów – mówi Janusz Makuch, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Szczyrku. Prezent ze Szczyrku bardzo się przydał – dzięki niemu czas na świetlicy upływa chorym dzieciom szybciej i przyjemniej.

Oczywiście nie był to pierwszy przykład pomocy okazanej małym pacjentom naszego szpitala przez zdrowe dzieci z Podbeskidzia. Uczniowie bielskich szkół regularnie odwiedzają bowiem Szpital Pediatryczny z okazji dnia św. Mikołaja. A także przychodzą na ulicę Sobieskiego w zwykłe popołudnia aby poczytać chorym dzieciom bajki. 

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl