WOŚP znowu zagrała dla pediatrii!

Data dodania: 11 sty 2016 115

wosp10 stycznia pod hasłem „Mierzymy wysoko” odbył się 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W jego trakcie zbierano pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat wspiera Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.  Na przykład przed rokiem zakupiła dla nas aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych, przewoźny aparat do wykonywania badań USG, transportowe aparaty monitorujące czynności życiowe, respirator transportowy oraz zestaw do trudnej intubacji. To nie tylko bardzo potrzebny ale także wartościowy sprzęt medyczny, który szpitalowi ciężko byłoby kupić za własne środki. A o tym, że sprzęt podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy bardzo się przydaje, co dnia przekonują się mali pacjenci, którym pobierana jest krew do badania lub którym zakładane są venflony. Bo dzięki urządzeniu otrzymanemu od  WOŚP ich żyły są doskonale widoczne więc wkłucie się w nie medyczną igłą jest dużo łatwiejsze i oszczędza im ból. Co więcej, lokalizator naczyń wskazuje również, gdzie w żyłach znajdują się zastawki, przez co chroni je przed uszkodzeniem. Także pozostały sprzęt medyczny kupiony przez Orkiestrę dyrygowaną przez Jerzego Owsiaka w roku ubiegłym i w poprzednich latach świetnie służy chorym dzieciom leczonym w naszym szpitalu.

Od samego początku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra także w Bielsku-Białej. Nie inaczej było w tym roku, a głównym wydarzeniem był koncert na Rynku starówki, który przyciągnął spore grono słuchaczy. - Wsparcie jakie otrzymujemy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest dla naszego szpitala bardzo cenne. Bo nie jest tajemnicą, że medyczne procedury pediatryczne nie są finansowane na odpowiednim poziomie i w konsekwencji cały czas brakuje nam środków, szczególnie na poprawę naszej bazy sprzętowej. W ostatnich latach od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymaliśmy wiele sprzętu, który pomaga w szybszym diagnozowaniu oraz lepszym leczeniu dzieci i który jest dla nas nieocenionym elementem wspomagającym. Ponieważ potrzeby w tym względzie nadal mamy olbrzymie więc będziemy prosić Orkiestrę dyrygowaną przez Jerzego Owsiaka, aby pomogła nam sfinansować zakup nowego tomografu komputerowego. To wydatek rzędu kilku milionów złotych, na jaki niestety nas nie stać - mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, który 10 stycznia był jednym z uczestników bielskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl