Medyczne Laboratorium diagnostyczne (z pracownią analityki, mikrobiologii)

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów materiał do badań laboratoryjnych pobieramy od poniedziałku do soboty w godzinach 7.15 do 10.00

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej to nie tylko szpitalne oddziały i specjalistyczne poradnie. To także laboratorium, w którym wykonywanych jest wiele badań.

Odpłatne badania w laboratorium Szpitala Pediatrycznego może wykonać każdy – zarówno dzieci jak i dorośli. Ze względu na rytm dobowy organizmu oraz możliwe zmiany parametrów po posiłku, zaleca się by na badania zgłosić się rano na czczo. Dlatego też materiał do badań pobieramy od poniedziałku do soboty między godziną 7.15 a 10.00 oraz w wyjątkowych sytuacjach w godzinach późniejszych (pokój nr 21, budynek poradni specjalistycznych i laboratorium.)

Laboratorium Szpitala Pediatrycznego zapewnia szybkie wyniki badań z zachowaniem najwyższej jakości.Jakość badań wykonywanych w naszym laboratorium jest sprawdzana przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi oraz przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznej POLMICRO w Warszawie” - informuje Aneta Chtiej, kierownik szpitalnego laboratorium.

Laboratorium Szpitala Pediatrycznego oferuje szeroką gamę badań analitycznych i mikrobiologicznych, takich jak:

  • badania hematologiczne (morfologia, OB, koagulologia: INR - czas i wskaźnik protrombinowy, APTT – czas krwawienia i krzepnięcia, fibrynogen)
  • badania biochemiczne (diagnostyka chorób wątroby, kreatynina, mocznik, CRP, gospodarka tłuszczowa, poziom glukozy we krwi, poziom hormonów tarczycy),
  • badania serologiczne (oznaczanie grupy krwi, oznaczanie przeciwciał odpornościowych u kobiet w ciąży),
  • badania ogólne moczu oraz posiew moczu,
  • badania na obecność narkotyków w moczu,
  • badania na obecność pasożytów w kale,
  • badania mikrobiologiczne (np. wymazy ze zmian skórnych, wymazy na nosicielstwo gronkowca, wymazy z gardła),
  • oznaczenie przeciwciał niektórych chorób zakaźnych (np. borelioza, cytomegalia, toksoplazmoza, mononukleoza zakaźna),
  • testy alergologiczne w surowicy krwi.


Szczegółowe informacje na temat poszczególnych badań uzyskać można telefonicznie pod numerami: badania analityczne: 33 8284079 badania mikrobiologiczne: 33 8284078 (od 7.00 do 14.00 od poniedziałku do soboty)

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl