Medyczne Laboratorium diagnostyczne (z pracownią analityki, mikrobiologii)

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej to nie tylko szpitalne oddziały i specjalistyczne poradnie. To także laboratorium, w którym wykonywanych jest wiele badań.

Odpłatne badania w laboratorium Szpitala Pediatrycznego może wykonać każdy – zarówno dzieci jak i dorośli. Ze względu na rytm dobowy organizmu oraz możliwe zmiany parametrów po posiłku, zaleca się by na badania zgłosić się rano na czczo. Krew do badań laboratoryjnych pobieramy w dni robocze od 7.15 do 13.00, a w soboty od 7.15 do 10.00 (budynek poradni specjalistycznych i laboratorium). Materiał do badań mikrobiologicznych pobieramy o poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13:00, lub w innym czasie po uzgodnieniu z personelem laboratorium.

Laboratorium Szpitala Pediatrycznego zapewnia szybkie wyniki badań z zachowaniem najwyższej jakości.Jakość badań wykonywanych w naszym laboratorium jest sprawdzana przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi oraz przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznej POLMICRO w Warszawie” - informuje Aneta Chtiej, kierownik szpitalnego laboratorium.

Laboratorium Szpitala Pediatrycznego oferuje szeroką gamę badań analitycznych i mikrobiologicznych, takich jak:

  • badania hematologiczne (morfologia, OB, koagulologia: INR - czas i wskaźnik protrombinowy, APTT – czas krwawienia i krzepnięcia, fibrynogen)
  • badania biochemiczne (diagnostyka chorób wątroby, kreatynina, mocznik, CRP, gospodarka tłuszczowa, poziom glukozy we krwi, poziom hormonów tarczycy),
  • badania serologiczne (oznaczanie grupy krwi, oznaczanie przeciwciał odpornościowych u kobiet w ciąży),
  • badania ogólne moczu oraz posiew moczu,
  • badania na obecność narkotyków w moczu,
  • badania na obecność pasożytów w kale,
  • badania mikrobiologiczne (np. wymazy ze zmian skórnych, wymazy na nosicielstwo gronkowca, wymazy z gardła),
  • oznaczenie przeciwciał niektórych chorób zakaźnych (np. borelioza, cytomegalia, toksoplazmoza, mononukleoza zakaźna),
  • testy alergologiczne w surowicy krwi.


Szczegółowe informacje na temat poszczególnych badań uzyskać można telefonicznie pod numerami: badania analityczne: 33 8284079 badania mikrobiologiczne: 33 8284078 (od 7.00 do 14.00 od poniedziałku do soboty)

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl