ZESPÓŁ ETYCZNY

W Szpitalu Pediatryczym został powołany Zespół Etyczny, którego zadaniem jest ochrona praw pacjenta oraz ich dobrostanu zgodnie z zasadami etyki medycznej oraz zapisami “Ustawa o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta”.

Strona Rzecznika Praw Pacjenta

Rodzice/Opiekunowie mogą zgłaszać wnioski do rozstrzygnięcia przez zespół poprzez:

 • e-mail: zespol.etyczny.pediatryczny@gmail.com
 • zgłoszenie pisemne przez Sekretariat szpitala w zaklejonej kopercie z dopiskiem “do zespołu etycznego”

Zgłoszenia anonimowe nie będą rozpatrywane.

Informacje przydatne przy przyjęciu do szpitala

Mamo, Tato gdy będę w szpitalu pamiętaj:

 • pobyt ze mną to Twój przywilej , a nie obowiązek, ale na pewno będę się czuł bezpieczny, gdy będziesz blisko mnie (jeśli Ty nie możesz być w szpitalu to może być ze mną tata , babcia , dziadek lub inny opiekun powyżej 18 roku życia).
 • będę lepiej się leczył gdy ograniczysz wizyty z zewnątrz do minimum
 • nie przynoś mi do szpitala całej góry zabawek wystarczy mi tylko przytulanka ,z którą zawsze zasypiam
 • nie dokarmiaj mnie przysmakami przyniesionymi z domu , szpitalne posiłki są odpowiednio przygotowane przez dietetyczkę ( każdy inny posiłek skonsultuj z lekarzem prowadzącym)
 • informacji o moim stanie zdrowia udzieli Ci ordynator lub inny lekarz prowadzący , innych pracowników obowiązuje tajemnica zawodowa

Rodzicu, Opiekunie gdy jedziesz do szpitala pamiętaj o dowodzie osobistym, posiadanej dokumentacji medycznej, skierowaniu i (lub) Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Gdy musisz zostawić dziecko w szpitalu zabierz:

Oddział Niemowlęcy (0-3 lat)

Należy zabrać dla dziecka przybory toaletowe ( myjka , mydło , ręcznik , pampersy , maść, której aktualnie używa się u dziecka , oliwkę)

 • termometr
 • ulubioną zabawkę (jedną)
 • gryzak, smoczek
 • butelkę, jeśli dziecko pije z butelki
 • ulubiony kocyk, poduszkę itp.

Jeżeli rodzic / opiekun zostaje z dzieckiem zabiera ze sobą:

 • przybory toaletowe
 • kubek, szklankę
 • w razie potrzeby łóżko polowe, fotel

W miarę możliwości zapewniamy łóżko dla rodzica , jeżeli w danym momencie wszystkie łóżka są zajęte rodzic może korzystać ze swojego łóżka polowego lub fotela ( przyniesionego z domu). Dlatego warto przed podjęciem decyzji o pozostaniu z dzieckiem w szpitalu skontaktować się z Ordynatorem Oddziału , Lekarzem dyżurnym lub Pielęgniarką Oddziałową.

Oddział Chirurgii Dziecięcej z pododdziałem Otolaryngologii Dziecięcej, Oddział Pediatryczny z dwoma pododdziałami gastroenterologicznym i ogólnopediatrycznym (0-18 lat)

Obowiązują zasady pobytu dziecka z rodzicem / opiekunem jak dla oddziału Niemowlęcego.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci (0-18)

Ze względów bezpieczeństwa i ograniczenia zakażeń wewnątrz szpitalnych rodzice lub opiekunowie nie mogą przebywać z dzieckiem na oddziale. Wyznaczone są jedynie godziny odwiedzin.

Opieka pediatryczna skoncentrowana na rodzinie

fundacja mcdoland

Pobierz poradnik

Julka w szpitalu, elementarz dla dzieci

julka w szpitlau

Prezentujemy elementarz dla dzieci i rodziców, który w przystępny i humorystyczny sposób przybliża małym Pacjentom i ich Opiekunom zasady pobytu w szpitalu oraz przebieg zabiegów pod znieczuleniem. Zachęcamy do zapoznania. Pobierz

Opieka psychiatryczna - poradnik

Zdrowie psychiczne odbija się w samopoczuciu i wyglądzie zewnętrznym. Równowagę wewnętrzną może zaburzyć długotrwały stres i silne przeżycia np.: żałoba po stracie bliskiej osoby, utrata pracy. Czasem trudno odróżnić złe samopoczucie o podłożu fizjologicznym od dyskomfortu psychicznego oraz określić moment, w którym należałoby zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Jeżeli w Twoim otoczeniu są osoby potrzebujące wsparcia, pomocy lub leczenia z powodu zaburzeń zdrowia psychicznego lub sam czujesz, że taka pomoc jest Ci potrzebna to możesz zwrócić się do jednej z placówek na terenie powiatu bielskiego, które świadczą pomoc w zakresie opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia a wizyta u lekarza psychiatry nie wymaga skierowania.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl