Ruszył remont pawilonu nr 5

Data dodania: 05 kwi 2016 133

Rozpoczęła się modernizacja pawilonu nr 5 naszego szpitala, który od lat stał pusty, a wkrótce znowu będzie służył małym pacjentom. Będzie w nim świadczona pełnoprofilowa psychiatria dziecięca oraz szybka diagnostyka pediatryczna.

Remont rozpoczął się od usuwania elementów zbędnych lub starych znajdujących się wewnątrz budynku, takich jak na przykład instalacja elektryczna czy grzewcza. -Usuwane są wszystkie instalacje istniejące w pawilonie numer pięć, bo te, które dotąd tam były, mają minimum pięćdziesięcioletni czas eksploatacji, a czasami nawet znacznie dłuższy. Więc wszystkie niezbędne instalacje – myślę tu o energii elektrycznej, energii cieplnej, wodzie i kanalizacji, ciepłej wodzie użytkowej oraz instalacji teletechnicznej - będą w tym budynku nowe. Oczywiście na razie, z uwagi na konieczne rozkuwanie ścian, podłóg i stropów, najwięcej jest kurzu i gruzu, ale w kilku miejscach pojawiają się już nowe elementy instalacji i są też pierwsze nowe wylewki – informuje Czesław Kapała, zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego do spraw administracyjno-technicznych.

Usunięcie starych instalacji i zamontowanie nowych to pierwszy etap remontowych prac. Później przyjdą kolejne. Budynek zostanie w całości odwodniony i zostaną wykonane przyłączona wszystkich mediów. Potem  będą wymieniane okna w pawilonie numer 5, odnowiona zostanie jego elewacja, dach otrzyma nowe pokrycie, na którym zamontowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne. A w środku zostaną wybudowane ścianki działowe oraz zamontowane drzwi do poszczególnych pomieszczeń. Na koniec przyjdzie czas na roboty wykończeniowe, czyli malowanie, układanie płytek, montaż wykładzin i armatury sanitarnej. - Ponieważ jest to obiekt historyczny, znajdujący się pod prawną opieką konserwatora zabytków, więc musimy zwracać baczną uwagę na wszystkie jego istotne elementy, które – oczywiście odnowione – bezwzględnie muszą pozostać – mówi Czesław Kapała.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl