Drugi rok Fundacji ?Razem dla Dzieci?

Data dodania: 12 kwi 2016 134

Fundacja „Razem dla Dzieci”, której celem jest wspieranie Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej podsumowała drugi rok swojej działalności. Był on bardzo udany nie tylko z racji sporej ilości nowoczesnego sprzętu, jaki zakupiono dla dziecięcej placówki medycznej ale również dlatego, że powiększyło się współpracujące z fundacją grono przyjaciół naszego szpitala.

Jak informuje Małgorzata Szwed, prezes Fundacji „Razem dla Dzieci”, w 2015 roku łączna wartość sprzętu medycznego zakupionego przez fundację dla Szpitala Pediatrycznego wyniosła niemal 135 tysięcy zł. Za te pieniądze kupiono między innymi kardiomonitory, artroskop, dermatom, wiertarkę ortopedyczną, przeglądarkę zdjęć, w którą wyposażona jest szpitalna sala operacyjna oraz specjalistyczne, rozkładane łóżka dla rodziców, na które pieniądze zbierano w ramach akcji „Nie wypada nie pomagać” zorganizowanej przez bielszczankę Monikę Jaskólską. - W ubiegłym roku nasza fundacja nawiązała również współpracę z Aresztem Śledczym w Bielsku-Białej. Osoby tam osadzone społecznie wykonały wielkanocne ozdoby świąteczne, które były sprzedawane na kiermaszu w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej oraz gliniane anioły, które sprzedano przed świętami Bożego Narodzenia. W tym roku współpraca z Aresztem Śledczym jest kontynuowana, czego niedawny świąteczny kiermasz w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej był najlepszym dowodem. Kontynuujemy również współpracę z panią Moniką Jaskólską, która organizuje obecnie drugą edycję akcji „Nie wypada nie pomagać”. Jej finałem będzie bal, jaki odbędzie się 22 kwietnia w hotelu Klimczok w Szczyrku, a pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane naszej fundacji na zorganizowanie sal terapeutyczno-rehabilitacyjnych w remontowanym właśnie pawilonie nr 5 Szpitala Pediatrycznego, gdzie powstanie dziecięca opieka psychiatryczna – mówi Małgorzata Szwed. Podkreśla ona, że szczególne słowa podziękowania za wspieranie w ubiegłym roku Fundacji „Razem dla Dzieci” należą się firmie Fiat Auto Poland oraz jej dyrektorowi Personelu i Organizacji Andrzejowi Piętce, spółkom związanym z Fiatem oraz bielskiej firmie Aqua i jej prezesowi Piotrowi Dudkowi.

W tym roku, choć minęło go zaledwie kilka miesięcy, Fundacja „Razem dla Dzieci” już nabyła dla Szpitala Pediatrycznego sprzęt medyczny o wartości około 60 tysięcy zł. I planuje dalsze zakupy. A wkrótce chce rozpocząć formalną procedurę wymaganą do otrzymania statusu organizacji pożytku publicznego, gdzie jednym z wymogów jest prowadzenie działalności przez minimum dwa lata.  Ta procedura jest czasochłonna i z pewnością jej realizacja trochę potrwa, ale jak podkreśla Małgorzata Szwed, warto podjąć ten wysiłek, gdyż organizacje pożytku publicznego między innymi mogą zabiegać o przekazywanie na ich statutowe cele jednego procenta podatkowego odpisu. Szefowa Fundacji „Razem dla Dzieci” dodaje, że kierowana przez nią organizacja liczy nie tylko na dużych i możnych sponsorów. - Fundacja z radością przyjmuje każdą wpłatę i dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli, których interesuje poprawa warunków leczenia, pielęgnowania i pobytu naszych, podbeskidzkich dzieci w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej – mówi Małgorzata Szwed.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl