O szpitalu na sesji

Data dodania: 27 maj 2016 140

Podczas majowej sesji Rady Powiatu w Bielsku-Białej omawiano sytuację podległych starostwu placówek służby zdrowia. Dyskutowano więc także o Szpitalu Pediatrycznym.

To już tradycja, że jednym z głównych punktów organizowanych w maju sesji Rady Powiatu w Bielsku-Białej jest temat dotyczący sytuacji podległych temu samorządowi placówek medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem tego, jak wyglądała ona w roku poprzednim. Ponieważ jedną z tych placówek jest Szpital Pediatryczny, więc także o nim mówiono podczas ostatnich obrad powiatowej rady. I to mówiono dobrze, bo zarówno rok 2015 okazał się dla naszego szpitala udany jak i plany na przyszłość napawają optymizmem. Miniony rok był udany z kilku powodów. Po pierwsze po gruntownym remoncie oddano do użytku nowoczesny blok operacyjny oraz odnowiono Oddział Niemowlęcy zamykając tym samym rozłożoną na kilka lat modernizację wszystkich szpitalnych oddziałów. Po drugie był to kolejny rok, który nasz szpital zakończył z dodatnim wynikiem finansowym bieżącej działalności. Wreszcie po trzecie znowu przybyło małych pacjentów leczonych w szpitalnych oddziałach, poradniach oraz w ambulatorium Izby Przyjęć co świadczy nie tylko o tym, że szpital jest bardzo potrzebny ale także, iż cieszy się dobrą opinią wśród pacjentów, ich rodziców i opiekunów.

Wśród ważnych planów na przyszłość na powiatowej sesji mówiono głównie o dwóch najistotniejszych przedsięwzięciach – trwającym remoncie pawilonu nr 5, który w większości będzie służył tak potrzebnej na Podbeskidziu psychiatrii dziecięcej oraz przygotowaniach do uruchomienia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

-Trudno nie cieszyć się patrząc na to, jak w ostatnich latach zmienił się Szpital Pediatryczny. Wszystkie oddziały zostały odnowione, a zmodernizowanego bloku operacyjnego może nam pozazdrościć sporo innych szpitali. Prócz tego obłożenie łóżek jest wysokie, a szpital od kilku lat już się nie zadłuża. Z tej perspektywy aż trudno uwierzyć, że dziesięć lat temu byli tacy, którzy mówili, że ten szpital jest niepotrzebny. Dzisiaj już nikt czegoś takiego nie powie. A będzie jeszcze lepiej, bo zarówno stworzenie bloku psychiatrii dziecięcej jak i powstanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego podniesie rangę oraz znaczenie szpitala. Jestem więc przekonany, że wkrótce będziemy mieli prawdziwą pediatryczną perełkę – mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl