Fundacja w elicie

Data dodania: 15 gru 2016 158

Wspierająca Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej Fundacja „Razem dla Dzieci”  uzyskała status organizacji pożytku publicznego. W efekcie mieszkańcy Podbeskidzia, którym za kilka miesięcy przyjdzie się rozliczyć z fiskusem za obecny rok, będą mogli na jej konto przekazać jeden procent swoich podatków, aby w ten sposób pomóc małym pacjentom.

Fundacja „Razem dla Dzieci” powstała w połowie stycznia 2014 roku, a jej głównym celem jest wspieranie Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Z tej roli fundacja wywiązuje się bardzo dobrze, czego najlepszym dowodem fakt, iż dotąd za jej pośrednictwem ta specjalistyczna dziecięca placówka medyczna otrzymała sprzęt medyczny oraz inne wyposażenie o łącznej wartości 260 tysięcy zł. - Za te pieniądze kupiono między innymi kardiomonitory, artroskop, dermatom, wiertarkę ortopedyczną, przeglądarkę zdjęć, w którą wyposażona jest szpitalna sala operacyjna oraz specjalistyczne, rozkładane łóżka dla rodziców, na które pieniądze zbierano w ramach akcji „Nie wypada nie pomagać”. A obecnie gromadzimy fundusze na potrzeby psychiatrii dziecięcej, która  w przyszłym roku ruszyć ma w remontowanym właśnie szpitalnym pawilonie numer pięć. Ten rodzaj opieki medycznej jest dzisiaj wyjątkowo potrzebny i bardzo dobrze się stanie, iż będzie dostępny także w naszym regionie - mówi Małgorzata Szwed,  prezes Fundacji „Razem dla Dzieci”.

Informuje ona, że dotąd fundusze na rzecz rozwoju i poprawy warunków leczenia w Szpitalu Pediatrycznym  kierowana przez nią fundacja zbierała wśród firm, instytucji oraz od osób prywatnych. Jak widać po efektach czyniła to z sukcesami, ale mimo to potrzeb jest ciągle więcej niż pieniędzy. Stąd decyzja o szukaniu kolejnego źródła zdobywania funduszy. Takim jest uzyskanie statusu organizacji pożytku publicznego, bo to otwiera drogę do otrzymywania jednego procenta podatku dochodowego od osób fizycznych. Dodajmy, że wśród celów wyodrębnienia organizacji pożytku publicznego było stworzenie elity wśród organizacji pozarządowych. Elity prowadzącej działalność społecznie użyteczną na rzecz ogółu społeczności, której cechą charakterystyczną jest transparentność zarówno w momencie rejestracji, jak i w całym okresie działania.

-Bardzo cieszy nas fakt, iż Fundacja „Razem dla Dzieci” dołączyła do grona organizacji pożytku  publicznego i że już w przyszłym roku będziemy mogli prosić wszystkie osoby zainteresowane rozwojem bielskiej pediatrii o przekazanie nam jednego procenta podatku na potrzeby Szpitala Pediatrycznego. Przy tej okazji chciałabym mocno podkreślić, iż nasza fundacja w stu procentach opiera się na działalności społecznej zaangażowanych w nią osób. Nikt nigdy nie wziął z kasy fundacji nawet złotówki za swoją pracę na jej rzecz, a wszystkie pieniądze, jakie otrzymujemy, przeznaczamy na wspieranie bielskiej pediatrii, która służy nie tylko małym bielszczanom i mieszkańcom powiatu bielskiego ale także pacjentom z Żywiecczyzny, Śląska Cieszyńskiego i kilku innych, okolicznych powiatów – podkreśla Małgorzata Szwed.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl