Nowa naczelna pielęgniarka

Data dodania: 11 kwi 2014 17

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej ma nową naczelną pielęgniarkę. Została nią Donata Sawczuk, która wygrała konkurs na to ważne stanowisko.

Donata Sawczuk jest bielszczanką. Ukończyła studia pielęgniarskie w Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz podyplomowe studia prawa i zarządzania w ochronie zdrowia w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Pracę zawodową rozpoczęła 20 lat temu w bielskim szpitalu przy ulicy Wyspiańskiego, gdzie sześć lat pracowała na Oddziale Intensywnej Terapii. W 2000 roku przeszła do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, gdzie w wieku zaledwie 26 lat została pielęgniarką oddziałową Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Kiedy na początku tego roku został ogłoszony konkurs na stanowisko naczelnej pielęgniarki Szpitala Pediatrycznego, wzięła w nim udział i okazała się najlepszą spośród sześciu kandydatek. Od kwietnia pełni tę ważną w szpitalu funkcję.

- Objęcie funkcji naczelnej pielęgniarki Szpitala Pediatrycznego to dla mnie duży awans zawodowy i duże wyróżnienie. Mam świadomość, że nie będzie mi łatwo od razu sprostać wszystkim oczekiwaniom w sytuacji, gdy moja poprzedniczka, pani Alicja Wiśniewska pełniła tę funkcję aż cztery dekady i w pozytywnym tego słowa znaczeniu stała się wręcz legendą szpitala. Ale jestem pełna optymizmu. Między innymi dlatego, że zostałam tu bardzo życzliwie przyjęta. Już zdążyłam się przekonać, że w tym szpitalu pracują mili, życzliwi dla pacjentów i innych pracowników, ludzie. To ważne w każdym szpitalu, ale w szpitalu dziecięcym to szczególnie ważne. Bo przecież szpital tworzą nie mury, a ludzie którzy w nim pracują – mówi Donata Sawczuk.

Jako jeden z ważnych celów swojej pracy wymienia ona zaangażowanie się w starania szpitala o certyfikat ISO 9001 w zakresie systemów zarządzania jakością, a potem w starania o kolejne certyfikaty. Donata Sawczuk myśli także o nawiązaniu przez nasz szpital współpracy z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, która kształci przyszłe pielęgniarki.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl