II Forum Pielęgniarki Pediatrycznej

Data dodania: 15 maj 2017 179

Od 12 do 13 maja w Centrum Konferencyjnym Orle Gniazdo w Szczyrku odbyło się II Ogólnopolskie Forum Pielęgniarki Pediatrycznej. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej był jednym z jego organizatorów.

Małgorzata Szwed, przewodnicząca Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych (która również była współorganizatorem spotkania) wyjaśnia, że cel tej konferencji to poszerzenie wiedzy pielęgniarek i położonych na temat szeroko rozumianej opieki nad małymi pacjentami, a konsekwencji poprawa jakości ich leczenia. - Z roku na rok rośnie liczby naszych pacjentów. Zarówno tych hospitalizowanych jak i odwiedzających poradnie specjalistyczne. Przypomnę, że był taki okres, w którym mówiono, że takie szpitale pediatryczne jak nasz nie są potrzebne. Życie zweryfikowało te opinie i pokazało, że jest zupełnie inaczej. Musimy jednak nie tylko leczyć coraz więcej dzieci ale także robić to coraz lepiej. I tego typu konferencje służą właśnie temu celowi. Jako tematy wykładów wybraliśmy takie kwestie, które są istotne z punktu widzenia szeroko rozumianej pediatrii oraz te problemy, które pojawiają się w szpitalach pediatrycznych. Mam nadzieję, że dobór tematów był trafny i konferencja dla wszystkich jej uczestników będzie interesująca – mówił podczas inauguracji II Ogólnopolskiego Forum Pielęgniarki Pediatrycznej Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Wykłady, prowadzone przez wybitnych specjalistów z poszczególnych dziedzin medycy, poruszały szerokie spektrum tematów. W drugim dniu konferencji dominowały zagadnienia dotyczące psychologii i psychiatrii dziecięcej. W pewnej mierze wynikało to z faktu, iż nasz szpital przygotowuje się właśnie do otworzenia oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży. Ale był też inny powód. Jak informuje Małgorzata Szwed, obecnie coraz więcej młodych ludzi ma problemy natury psychicznej. Wykłady podczas szczyrkowskiej konferencji miały pomóc pielęgniarkom rozpoznawać tego typu zaburzenia. - Frekwencja dopisała, bo w konferencji wzięło udział około 200 pielęgniarek i położonych z całego kraju. Wykłady były ciekawe i na bardzo wysokim poziomie – mówi Agnieszka Pawełko ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, jednocześnie przewodnicząca Zespołu do spraw Pielęgniarstwa Pediatrycznego Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, która szczyrkowską konferencję ocenia jako wyjątkowo udaną. 

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl