WOŚP zagra dla noworodków

Data dodania: 02 sty 2018 207

14 stycznia 2018 roku odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem kierowana przez Jerzego Owsiaka fundacja będzie zbierać pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

- W najbliższym finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Wybór celu finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć zarząd naszej fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku finału uda nam się postawione cele zrealizować – mówi Jerzy Owsiak, prezes Zarządu WOŚP. Dodaje on, że neonatologia była celem finałów WOŚP już siedmiokrotnie, a dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 zł.

Zachęcając do wsparcie tej szczytnej akcji przypominamy, że  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pamięta także o Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej. Od fundacji kierowanej przez Jerzego Owsiaka otrzymaliśmy między innymi lokalizator naczyń krwionośnych, stacjonarny i przewoźny aparat do wykonywania badań USG, aparaty monitorujące czynności życiowe, respirator transportowy czy zestaw do trudnej intubacji. A w 2017 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ofiarowała naszemu szpitalowi aparat USG umożliwiający wykonywanie echa serca, pompy infuzyjne, pulsoksymetr , aparat EKG oraz holter ciśnienia. Będziemy jeszcze zabiegać o to, aby WOŚP wsparła nowym sprzętem Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl