Pobyt dziecka w szpitalu

Data dodania: 02 mar 2018 214

Leczenie szpitalne z reguły wiąże się z koniecznością pozostania przez kilka czy kilkanaście dni w placówce medycznej. Oto parę praktycznych wskazówek dotyczących pobytu małych pacjentów w Szpitalu Pediatryczny w Bielsku-Białej.

Rzecz pierwsza i podstawowa: wioząc dziecko do szpitala należy zabrać ze sobą dowód osobisty, dokumentację medyczną dotyczącą choroby, skierowanie do szpitala oraz kartę ubezpieczenia zdrowotnego wydaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Prócz tego, mając na uwadze dłuższy pobyt dziecka w szpitalu, należy zabrać z domu jego przybory toaletowe (pampersy, ręcznik, mydło, a u niemowlaków także myjkę, używaną aktualnie maść oraz oliwkę), termometr, gryzak i smoczek (jeśli dziecko ich używa), butelkę (jeżeli dziecko z niej pije) oraz jego ulubiony kocyk i poduszkę. A także zabawkę – jedną, ulubioną przytulankę, z którą dziecko zasypia.

W trakcie hospitalizacji nie należy dokarmiać dzieci żywnością przynoszoną z domu. Posiłki w szpitalu są odpowiednio przygotowane przez dietetyka i w zupełności wystarczające dla naszych pacjentów. Ewentualne dodatkowe posiłki należy skonsultować z lekarzem prowadzącym leczenie dziecka. Jego także, lub ordynatora danego oddziału, należy pytać o stan zdrowia małego pacjenta. Pozostali pracownicy szpitala nie mogą udzielać takich informacji.

Rodzic lub opiekun chorego dziecka ma prawo przebywać wraz z nim w szpitalu przez całą dobę, a nasza placówka medyczna dysponuje dla takich osób nowoczesnymi, rozkładanymi łóżkami do spania. Łóżka te są użyczane bezpłatnie, ale należy pamiętać, że całodobowy pobyt osoby towarzyszącej małemu pacjentowi wiąże się z niewielką opłatą – zgodną z Regulaminem Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej – pobieraną na pokrycie takich kosztów jak zużycie wody, zużycie energii elektrycznej, sprzątanie itp. Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa i w trosce o życie oraz zdrowie pacjentów, całodobowy pobyt w szpitalu rodziców lub opiekunów jest niemożliwy na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci, gdzie wyznaczone są godziny odwiedzin.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl