Konferencja w Bielskim Centrum Kultury

Data dodania: 22 maj 2018 226

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w Bielskim Centrum Kultury odbyła się VIII Regionalna Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Nowoczesne metody pielęgnowania na Podbeskidziu”, w której uczestniczyły także pielęgniarki ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Takie konferencje cyklicznie organizuje Beskidzka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położonych. Tym razem była ona podzielona na cztery moduły poświęcone etyce, pielęgniarstwu transkulturowemu, położnictwu oraz pielęgniarstwu w systemie ochrony zdrowia. W konferencji wzięło udział ponad 300 pielęgniarek i położonych z Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego, a także dyrektorzy placówek medycznych z Podbeskidzia.

- Wysłuchaliśmy ciekawych wykładów naukowych dotyczących między innymi rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa czy nowych sposobów pielęgnowania pacjentów. Ale omawialiśmy również życie i zawodowe osiągnięcia Hanny Chrzanowskiej, wybitnej pielęgniarki, nauczycielki i opiekunki chorych, której beatyfikacja nastąpiła 28 kwietnia. To pierwsza w świecie beatyfikowana świecka pielęgniarka, która dała podwaliny pod pielęgniarstwo rodzinne, domowe, obejmujące również osoby z najbiedniejszych grup społecznych. Uczyniła wiele dobrego dla ludzi ubogich i równie dużo dla rozwoju pielęgniarstwa – mówi Małgorzata Szwed, przewodnicząca Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położonych, a jednocześnie prezes wspierającej Szpital Pediatryczny Fundacji „Razem dla Dzieci”.

- Bez wątpienia wiedza uzyskana podczas konferencji „Nowoczesne metody pielęgnowania na Podbeskidziu” przyda się  w naszej pracy. Żeby dobrze wykonywać swój zawód musimy cały czas aktualizować swoją wiedzę, czerpać informacje z różnych źródeł, porównywać je i weryfikować. I właśnie tym celom służą te konferencje – mówi  Agnieszka Pawełko, przewodnicząca Zespołu do spraw promocji i edukacji zdrowotnej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl