Powrót karetki ?N?

Data dodania: 27 sie 2018 239

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej znowu dysponuje specjalistyczną karetką do przewozu noworodków. Co ciekawe, po raz pierwszy taka karetka pojawiła się w naszym szpitalu równo 25 lat temu.

Na terenie Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej obecna jest karetka „N”, którą obsługuje zespół neonatologiczny składający się z lekarza intensywnej terapii dzieci i młodzieży, pielęgniarki lub położnej oraz ratownika medycznego. - Zespół ten jest konieczny do przewożenia noworodków będących w stanie zagrożenia życia z oddziałów noworodkowych okolicznych placówek medycznych znajdujących się na przykład w Żywcu i Cieszynie do naszego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci lub też do transportowania ich z naszego szpitala do specjalistycznych szpitali noworodkowych na Śląsku czy do Warszawy. To bardzo ważne, że nasz szpital znowu dysponuje karetką „N” oraz zespołem neonatologicznym, gdyż nie ma słowa przesady w stwierdzeniu, że ich zadaniem jest ratowanie życia najmniejszych pacjentów, a specjalistyczny sprzęt w jaki wyposażona jest karetka „N” jest w tym bardzo pomocny – mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Dodajmy, że karetka „N” w dziecięcym szpitalu w Bielsku-Białej pojawiła się już w 1993 roku, czyli równo 25 lat temu i byliśmy wówczas jednym z nielicznych szpitali posiadających taki pojazd. Potem, w trudnych dla bielskiej pediatrii czasach, karetka „N” zniknęła, aby teraz znowu powrócić. Ważna uwaga: karetka „N” wykonuje jedynie kursy specjalistyczne między placówkami medycznymi, nie jeździ ani do wypadków ani do chorych dzieci będących w domu.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl