Finał na Rynku

Data dodania: 15 sty 2019 257

13 stycznia na Rynku starego miasta odbył się 27. „bielski” finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która kolejny raz zbierała pieniądze aby wesprzeć dziecięce szpitale i małych pacjentów.

Celem 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była zbiórka funduszy na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, aby lekarskie diagnozy były jak najtrafniejsze i żeby można było leczyć nawet najtrudniejsze przypadki. WOŚP od lat wspiera Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Tylko w ubiegłym roku otrzymaliśmy od tej fundacji wyposażenie i sprzęt o łącznej wartości przekraczającej milion zł. Nic więc dziwnego, że w kulminacyjnym momencie orkiestrowego finału na scenie stojącej na bielskim Rynku obecny był między innymi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, który dziękował za pomoc udzielaną naszej placówce medycznej. Szef dziecięcego szpitala nie ukrywał, że sprzęt podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy odgrywa ważną rolę w walce o zdrowie i życie małych pacjentów, a bez wsparcia WOŚP szpitalowi trudno byłoby zdobyć tak dużą ilość dobrej i kosztownej aparatury medycznej.

W poniedziałek, 14 stycznia okazało się, że podczas 27. finału WOŚP w Bielsku-Białej udało się pobić ubiegłoroczny rekord: wolontariusze zebrali 453 tysiące zł (rok temu było to 401 tysięcy zł).

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl