To był dobry rok

Data dodania: 25 sty 2019 258

Zakończony niedawno rok 2018 bez wątpienia bardzo dobrze zapisał się w historii Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Nasza placówka między innymi poszerzyła gamę oferowanych usług medycznych, wzbogaciła się o nowy sprzęt oraz karetkę „N”, a pacjenci kolejny raz potwierdzili, że darzą ją zaufaniem.

Wiele działo się w 2018 roku w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej. W marcu dobiegł końca remont 1. piętra pawilonu nr 5, które przygotowano na potrzeby Całodobowego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży. W czerwcu w strukturę naszej placówki medyczne zostały włączone (funkcjonujące od kilku lat na terenie szpitala) Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Dzienny Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży, które wcześniej wchodziły w skład Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bielsku-Białej. W lipcu zajęły one wyremontowany w 2017 roku parter pawilonu nr 5. W tym samym miesiącu Szpital Pediatryczny odwiedziła wiceminister zdrowia, Józefa Szczurek-Żelazko. W sierpniu w naszej placówce medycznej pojawiła się karetka „N” służąca do przewożenia noworodków. Początkowo był to pojazd wypożyczony, ale pod koniec 2018 roku – dzięki finansowej pomocy budżetu państwa oraz Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej – zakupiliśmy za pół miliona złotych własną, nowocześnie wyposażoną, karetkę „N”. Również w sierpniu w ogólnopolskim plebiscycie medycznym „Laur Pacjenta 2017/18” w kategorii „Placówka medyczna” Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej został wyróżniony certyfikatem „Zaufania pacjentów”. W tym rankingu pod uwagę brane są opinie pacjentów na temat lekarzy i placówek medycznych. W listopadzie na 1. piętrze pawilonu nr 5 ruszył Całodobowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży. Tym samym w naszym szpitalu powstał jedyny na Podbeskidziu kompleksowy blok psychiatrii dziecięcej. Na koniec tej wyliczanki trzeba dodać, że w 2018 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała na rzecz naszego szpitala wyposażenie i sprzęt medyczny o wartości powyżej miliona zł.

W 2018 roku w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej miało miejsce około 6,5 tysiąca hospitalizacji. Udzielono około 84 tysięcy porad, w tym ponad 22 tysięcy w Izbie Przyjęć, ponad 46 200 w poradniach specjalistycznych, około 600 miesięcznie w poradni psychiatrycznej oraz ponad 11 600 porad nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl