WOŚP znowu grała dla chorych dzieci

Data dodania: 14 sty 2020 313

12 stycznia na Rynku w Bielsku-Białej odbył się miejski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierano pieniądze na zakup sprzętu medycznego potrzebnego do skutecznego i bezpiecznego operowania małych pacjentów.

Cel tegorocznego, 28 finału WOŚP brzmiał: „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zachowawczej”. Za zebrane pieniądze fundacja kierowana przez Jerzego Owsiaka zamierza kupić między innymi stoły i lampy operacyjne, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe, ultrasonografy, echokardiografy oraz inkubatory, monitory, respiratory i strzykawki automatyczne. Bielski finał WOŚP zgromadził prawdziwe tłumy, a jego kulminacją było tradycyjne „światełko do nieba” czyli włączenie przez zebrane na Rynku osoby latarek w telefonach komórkowych.

Przypomnijmy, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera także Szpital Pediatryczny. W ostatnich latach dzięki niej otrzymaliśmy między innymi respirator noworodkowy, aparat EKG, inkubatory, stanowisko do resuscytacji, lampę do fototerapii, pompy do żywienia pozajelitowego, pulsoksymetry, kardiomonitory, lokalizatory żył, materace grzewcze żelowe dla noworodków oraz kilkadziesiąt szpitalnych łóżek (dla pacjentów w różnym wieku) wraz z szafkami i rozkładane fotele dla rodziców opiekujących się chorymi dziećmi.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl