Zmiana prezesa Fundacji ?Razem dla Dzieci?

Data dodania: 21 sty 2020 315

Małgorzata Szwed pożegnała się z funkcją prezesa Fundacji „Razem dla Dzieci”, która pod jej kierownictwem wsparła Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej zakupami medycznymi o łącznej wartości 445 tysięcy zł. Nowym prezesem została Teresa Zejma.

Fundacja na rzecz rozwoju Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej „Razem dla Dzieci” powstała w styczniu 2014 roku. Zgodnie ze statutem jej celem jest prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz profilaktyki zdrowotnej, a w szczególności wspieranie dziecięcego szpitala przy ulicy Sobieskiego. Od początku Fundacją kierowała prezes Małgorzata Szwed. Pod jej rządami Fundacja okrzepła organizacyjnie, pozyskała sponsorów oraz uzyskała status organizacji pożytku publicznego, co między innymi umożliwiło przekazywanie na jej konto 1% podatku. - W ciągu minionych sześciu lat Fundacja „Razem dla Dzieci” na zakup aparatury i sprzętu medycznego dla Szpitala Pediatrycznego wydała łącznie 445 tysięcy zł. Dzięki temu poprawiła się jakość diagnostyki i wykonywanych zabiegów, jak również komfort pobytu małych pacjentów. To bardzo ważne, aby Szpital Pediatryczny oferował opiekę medyczną wysokich lotów, bo to jedyna specjalistyczna placówka dziecięca w południowej części województwa śląskiego. Cieszę się, że kierowana przeze mnie Fundacja mogła wesprzeć ten szpital i przyczynić się do jego rozwoju. Dotyczy to także psychiatrii dziecięcej, która była w Bielsku-Białej bardzo potrzebna i której Fundacja „Razem dla Dzieci” również pomogła. Chcę jednocześnie podkreślić, że nie byłoby tych osiągnięć Fundacji, gdyby nie wsparcie na jakie zawsze mogłam liczyć ze strony skarbnika Agaty Sordyl oraz sekretarza Lucyny Majewskiej, którym serdecznie dziękuję za sześć lat współpracy – mówi Małgorzata Szwed i podkreśla, że wszystkie osoby angażujące się w działalność Fundacji wykonywały swoją pracę społecznie, bez żadnego wynagrodzenia. Za zebrane przez Fundację pieniądze kupiono między innymi kardiomonitory, pipety laboratoryjne, aparat do elektrokoagulacji, wiertarkę ortopedyczną, sprzęt do artroskopii, wziernik laryngologiczny, klipsownicę endoskopową, wirówkę laboratoryjną, aparat do laseroterapii, pulsoksymetr, specjalistyczny wózek do przewozu chorych dzieci, łóżka szpitalne wraz z materacami i szafkami, głowicę liniową do aparatu USG, zestaw do wykonywania zabiegów ortopedycznych oraz rejestrator holterowski. Najważniejszym sponsorem Fundacji jest spółka FCA Poland (funkcjonująca wcześniej pod nazwą Fiat Auto Poland), a największe zaangażowanie w pomoc jej działań wykazał bielski Oddział Zamiejscowy Zakładu Karnego w Cieszynie, który cyklicznie, dwa razy w roku organizuje wspierające ją charytatywne kiermasze.

Pytana o to, dlaczego po sześciu latach „prezesowania” pożegnała się z tą funkcją, Małgorzata Szwed odpowiada, że podjęła się tego zadania z myślą tylko o jednej, trzyletniej kadencji prezesa. Potem dała się namówić na drugą kadencję, ale teraz uznała, że przy dużej ilości obowiązków, należy przekazać kierownictwo Fundacji w inne ręce. Tym bardziej, że sytuację Fundacji śmiało można określić jako bardzo dobrą - jest rozpoznawalna w regionie, ma grono sponsorów, a na jej koncie znajduje się blisko 60 tysięcy zł. - Bardzo dziękuję pani prezes Małgorzacie Szwed za to, że bezinteresownie poświęcała czas, energię i zaangażowanie dla Fundacji „Razem dla Dzieci”, bo dzięki wsparciu uzyskanemu ze strony Fundacji możemy lepiej diagnozować i leczyć naszych małych pacjentów, a ich pobyt w szpitalu jest bardziej komfortowy. Dziękuję również pozostałym osobom z Zarządu Fundacji za ich społeczną pracę na rzecz chorych dzieci – mówi Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Nowym prezesem Fundacji „Razem dla Dzieci” została dobrze znana mieszkańcom Podbeskidzia Teresa Zejma, w przeszłości wieloletnia szefowa Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej oraz dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach. A Małgorzata Szwed objęła funkcję członka Zarządu tej Fundacji.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl