Veolia dla Szpitala Pediatrycznego

Data dodania: 06 maj 2020 335

Grupa Veolia wsparła Szpital Pediatryczny darem, na który złożyły się między innymi dwa kardiomonitory i pulsoksymetr. Obecnie sprzęt ten będzie wykorzystywany do diagnozowania dzieci z podejrzeniem koronawirusa, a w przyszłości, już po epidemii, posłuży małym pacjentom zgłaszającym się do Izby Przyjęć.

- Czasy epidemii wymagają od nas wszystkich solidarności, mobilizacji i wspólnego działania - dlatego wspieramy bielską służbę zdrowia. Jesteśmy pełni podziwu dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników, wszystkich pracowników medycznych, bez oddania których skuteczna walka o zdrowie Polaków byłaby niemożliwa. Poprzez nasze wsparcie chcemy dołożyć cegiełkę do tego wspólnego wysiłku. Mamy nadzieję, że sprzęt, który zakupiliśmy zgodnie z sugestiami placówek, odpowiadając na ich zapotrzebowanie i specyfikę, ułatwi im pracę również po zakończeniu epidemii – mówi Marek Przytulski, dyrektor ds. rozwoju Linii Biznesowej Woda w Veolii. W ramach tego wsparcia Szpital Pediatryczny otrzymał 100 litrów płynu do dezynfekcji rąk, blisko 1100 butelek wody mineralnej oraz dwa kardiomonitory i pulsoksymetr ze stacją dokującą. Łączna wartość darowizny przekazanej naszej placówce medycznej przez Grupę Veolia wyniosła 10 tysięcy zł. Dodajmy, że wsparcie o identycznej wartości od Grupy Veolia otrzymało również Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

- Jestem wzruszona wsparciem, którą otrzymujemy. Nasz szpital zabezpiecza pomoc medyczną dzieciom z całego Podbeskidzia, a po decyzji wojewody o obowiązku pozostawania w stanie podwyższonej gotowości w celu walki z COVID-19 musieliśmy wyposażyć w odzież ochronną nasz personel oraz zorganizować specjalny odcinek obserwacyjny dla dzieci z podejrzeniem zakażenia. Przekazane przez Grupę Veolia dwa kardiomonitory oraz pulsoksymetr są sprzętem niezbędnym do monitorowania stanu naszych pacjentów. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę pomoc. Docelowo, już po zakończeniu epidemii, aparatura ta służyć będzie w Izbie Przyjęć do diagnozowania zgłaszających się do nas dzieci – mówi Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl