Podsumowanie trudnego roku

Data dodania: 04 lut 2021 371

Szpital zdjecieZ uwagi na pandemię koronawirusa rok 2020 stanowił dla służby zdrowia wyjątkowo ciężki okres. Nie inaczej było w Szpitalu Pediatrycznym, który mimo to może się pochwalić kilkoma sukcesami.

Największym z nich bez wątpienia było to, że nasz szpital niemal cały czas udzielał pomocy małym pacjentom. Zamknięcia oddziałów spowodowane koronawirusem i kwarantanną były bowiem epizodyczne i bardzo krótkie. Drugi duży sukces to szybkie przystosowanie się szpitala do nowej sytuacji epidemicznej i podjęcie odpowiednich środków zaradczych. Duża w tym zasługa prywatnych darczyńców oraz Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej – dzięki ich finansowej pomocy można było zorganizować specjalną izolatkę z osobnym wejściem przeznaczoną dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Potem, reagując na rozwój epidemii, wydzieliliśmy w szpitalu specjalną część obserwacyjno-zakaźną, do której trafiają młodzi ludzie oczekujący na wynik testu PCR i gdzie nie mają styczności z innymi pacjentami. Izolatka i wydzielona część obserwacyjno-zakaźna to elementy całego systemu zabezpieczeń jaki został wprowadzony w naszej placówce medycznej. Dzięki niemu ryzyko zakażenia zostało zminimalizowane, a szpital może nadal pełnić swoją misję czyli nieść pomoc chorym dzieciom.

Ale rok 2020 to w Szpitalu Pediatrycznym nie tylko ochrona przed koronawirusem i walka z epidemią. To między innymi podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego na dofinansowanie ważnej inwestycji – będzie nią termomodernizacja pawilonu nr 1, stworzenie parku sensorycznego oraz przeprowadzenie szerokiej gamy działań społecznych. Również w ubiegłym roku, dzięki dotacji samorządu Województwa Śląskiego, możliwe było doposażenie szpitala w sprzęt medyczny i dezynfekcyjny, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podarowała nam nowoczesny aparat RTG.

-Patrząc wstecz na ubiegły rok przede wszystkim pragnę skierować słowa uznania pod adresem personelu naszego szpitala, który mimo zagrożenia i oczywistych w takiej sytuacji obaw, z oddaniem i pełnym profesjonalizmem niósł pomoc małym pacjentom. Chcę także serdecznie podziękować naszym sponsorom, darczyńcom i dobroczyńcom – firmom, instytucjom i osobom prywatnym oraz Starostwu Powiatowemu w Bielsku-Białej i Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego, za prawdziwą rzekę pomocy jaką od nich otrzymaliśmy. Bez tej pomocy bez wątpienia byłoby nam dużo trudniej – mówi Katarzyna Czauderna, p.o. dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl