7 lat Fundacji ?Razem dla Dzieci?

Data dodania: 01 mar 2021 374

Logo Fundacji Razem dla DzieciWspierająca Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej Fundacja „Razem dla Dzieci” podsumowała siódmy rok swojej działalności. W tym czasie udzieliła ona bardzo znaczącej pomocy naszej placówce medycznej.

Fundacja na rzecz rozwoju Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej „Razem dla Dzieci” powstała w styczniu 2014 roku. Zgodnie ze statutem jej celem jest prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz profilaktyki zdrowotnej, a w szczególności wspieranie dziecięcego szpitala przy ulicy Sobieskiego. W ciągu minionych siedmiu lat Fundacja „Razem dla Dzieci” zakupiła na rzecz naszej placówki medycznej aparaturę, sprzęt i wyposażenie o łącznej wartości wynoszącej blisko 460 tysięcy zł. W ten sposób do Szpitala Pediatrycznego trafiły między innymi kardiomonitory, pipety laboratoryjne, aparat do elektrokoagulacji, wiertarki ortopedyczne, sprzęt do artroskopii, wziernik laryngologiczny, klipsownica endoskopowa, wirówka laboratoryjna, aparat do laseroterapii, pulsoksymetr, specjalistyczny wózek do przewozu chorych dzieci, łóżka szpitalne wraz z materacami i szafkami, głowica liniowa do aparatu USG, zestaw do wykonywania zabiegów ortopedycznych, waporyzator i rejestrator holterowski. Warto dodać, że najważniejszym sponsorem Fundacji „Razem dla Dzieci” jest spółka FCA Poland (funkcjonująca wcześniej pod nazwą Fiat Auto Poland).

Ponieważ Fundacja ma status organizacji pożytku publicznego, więc jej konto można zasilać przekazując jeden procent podatku. W tym celu wystarczy zrobić prostą rzecz: w odpowiedniej rubryce formularza podatkowego wpisać nr KRS 0000501927. - W ubiegłym roku nastąpił znaczący wzrost finansowego wsparcia otrzymanego przez Fundację tą właśnie drogą. Dobitnie świadczą o tym liczby – z tytułu 1 procenta w roku 2019 Fundacja otrzymała 11 218 zł, a w roku 2020 - 26 352 zł. Wszystkich, którym leży na sercu dobro małych pacjentów leczonych w Szpitalu Pediatrycznym gorąco zachęcam do skorzystania z tej formy wsparcia naszej Fundacji w ramach rozliczenia podatkowego za 2020 rok. Zapewniam, że każda otrzymana złotówka zostanie mądrze wydana, z myślą o potrzebach chorych dzieci. Tym bardziej że mamy kolejne wnioski szpitala dotyczące zakupu następnych urządzeń – mówi Teresa Zejma, prezes Fundacji „Razem dla Dzieci”. Dodajmy, że od początku działalności tej Fundacji jej Zarząd pracuje społecznie, więc wszystkie otrzymywane środki są przeznaczane na potrzeby Szpitala Pediatrycznego.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl