Odwiedziny "Funkomitywy"

Data dodania: 22 cze 2023 477

odwiedziny funkomitywyW czerwcu u małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego pojawili się wolontariusze krakowskiej Fundacji "Funkomitywa", która należy do grupy wiernych przyjaciół naszej placówki medycznej. Odwiedziny "Funkomitywy" sprawiły chorym dzieciom wiele radości.

Fundacja spod Wawelu realizuje kilka projektów skierowanych do dzieci objętych stacjonarnym leczeniem szpitalnym. Jeden z nich to "Klinika Złotego Smoka" polegający na organizowaniu w szpitalach spektakli teatralnych i spotkań dzieci z aktorami. Inny projekt, zatytułowany "Opowiem Ci bajkę", polega na udzielaniu małym

pacjentom wsparcia psychologicznego i pedagogicznego poprzez bajkoterapię. Z kolei projekt o nazwie "Niezbędnik pacjenta" polega na wyposażaniu szpitalnych oddziałów pediatrycznych w zestawy upominkowe dla dzieci. Chore dzieci leczone w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej "Funkomitywa" wspiera już od kilku lat i bez wątpienia należy do grona wiernych przyjaciół naszej placówki medycznej. Jej odwiedziny zawsze przynoszą małym pacjentom wiele radości. Nie inaczej było i tym razem, gdy wolontariusze Fundacji spod Wawelu zjawili się w naszym szpitalu z upominkami dla chorych dzieci. - Pragnę serdecznie podziękować Fundacji "Funkomitywa" za uśmiechy, które zagościły na twarzach naszych pacjentów. Chore dzieci, objęte leczeniem szpitalnym, nie mają wszak zbyt wielu powodów do radości, a jest im ona naprawdę bardzo potrzebna. To wspaniałe, że nasz szpital ma takich przyjaciół jak "Funkomitywa" - mówi Donata Sawczuk, Naczelna Pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

odwiedziny funkomitywyodwiedziny funkomitywyodwiedziny funkomitywy

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl