Certyfikat potwierdzony, szpital pochwalony

Data dodania: 11 wrz 2023 481

Dziewięć lat temu Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej otrzymał certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie zarządzania jakością. Niedawno odbył się kolejny już audyt nadzorczy, który potwierdził i przedłużył ważność tego certyfikatu.

Certyfikat ISO dotyczący zarządzania jakością Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej otrzymał w 2014 roku po bardzo skrupulatnym sprawdzeniu przez zewnętrzną firmę czy spełnione zostały wymogi związane z jego przyznaniem. Posiadanie takiego certyfikatu to nie tylko prestiż, ale również wymierne korzyści w postaci sprawniejszego zarządzania oraz bieżącego monitoringu nad realizacją zadań i wydatków związanych z prowadzoną działalnością medyczną. Ważność takiego certyfikatu potwierdzana jest co kilka lat po wnikliwych audytach kontrolnych. Taki właśnie audyt miał niedawno miejsce w naszym szpitalu. Sprawdzano czy wymagania stawiane przez normę ISO są spełniane. Między innymi kontrolowano dokumentację szpitalną, nadzór nad sprzętem medycznym, przestrzeganie zasad BHP, poziom informatyzacji szpitala i jego zabezpieczenie przed cyberzagrożeniami. Po audycie przeprowadzająca go spółka IQS CERT stwierdziła, iż Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej w zakresie realizacji świadczeń diagnostycznych, leczenia szpitalnego oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej wdrożył i realizuje system zarządzania jakością zgodnie z normą PN-EN ISO 9001:2015. Certyfikat jest ważny do 2026 roku.

- Oczywiście bardzo cieszy mnie potwierdzenie ważności certyfikatu dotyczącego zarządzania jakością, bo dzięki temu wiemy, że cały czas spełniamy wysokie normy ISO. Ale mamy też dodatkowy powód do dumy. Otóż podczas audytu wyjątkowo mocno pochwalono nas za zaangażowanie w pracę całego personelu. Trudno nie czuć satysfakcji z faktu, że nie tylko wielu rodziców małych pacjentów, ale także zewnętrzna jednostka certyfikująca dostrzegła to, iż dla wszystkich pracowników szpitala sprawą najważniejszą jest dobro chorych dzieci - mówi Katarzyna Czauderna, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

 

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl