Odnowiony Oddział Niemowlęcy

Data dodania: 10 paź 2023 483

Dobiegła końca modernizacja Oddziału Niemowlęcego Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. W jej efekcie nie tylko poprawiły się warunki sanitarne i estetyka oddziału, ale także zwiększyły się jego możliwości medyczne.

Modernizacja polegała przede wszystkim na odnowieniu ścian pomieszczeń Oddziału Niemowlęcego. Tam gdzie było to konieczne wymieniono i uzupełniono tynk, całość pomalowano, przy czym w gabinecie zabiegowym użyto farb z jonami srebra, które mają właściwości bakteriobójcze. Podczas prac remontowych doprowadzono także instalację tlenową do dwóch sal pacjentów. - To efekt naszych doświadczeń związanych z zachorowaniami spowodowanymi wirusem RSV, kiedy dużo niemowlaków wymagało tlenoterapii. Wtedy uznaliśmy, że przy najbliższej okazji dobrze będzie zwiększyć liczbę sal pacjentów z tak zwanymi gniazdami tlenowymi. I taka okazja właśnie się pojawiła. Wcześniej gniazda tlenowe były w czterech salach pacjentów Oddziału Niemowlęcego, obecnie są w sześciu - mówi lek. med. Anna Heczko, specjalista pediatrii oraz ordynator Oddziału Niemowlęcego. Modernizacja Oddziału Niemowlęcego kosztowała 126 tysięcy zł, które pochodziły ze środków własnych szpitala. Remont celowo zaplanowano w takim okresie, kiedy tradycyjnie, z uwagi na porę roku, pacjentów jest w tym szpitalnym oddziale mniej. W efekcie pacjenci i ich rodzice praktycznie nie odczuli uciążliwości związanych z prowadzoną modernizacją.

Warto dodać, że dzięki wsparciu firmy "Osłona okna" w oknach Oddziału Niemowlęcego pojawiły się nowe rolety z ciekawą grafiką, a za sprawą firmy "Foxy Famili" na ścianach oddziałowych korytarzy zawisły tablice manipulacyjne, które umilają czas chorym dzieciom oraz przyczyniają się do ich rozwoju. - Te dwie ostatnie, jakże pozytywne zmiany były możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pani Joanny Niebrój, która kiedyś była na tym oddziale ze swoim dzieckiem i postanowiła przyczynić się do poprawy jego oblicza, za co - w imieniu przebywających u nas maluchów - pragnę jej serdecznie podziękować - mówi Donata Sawczuk, naczelna pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

Sekretariat czynny w godzinach: 7:00 - 14:30

Adres:Bielsko-Biała, ul.Sobieskiego 83
Telefon:33 828 40 00
Fax:33 815 16 30
E-mail: szpital@szpitalpediatryczny.pl